Liga francuska. 11. kolejka

Marsylia zremisowała bezbramkowo z dotychczasowym liderem Lille. Nowym został inny zespół z północy Francji - RC Lens.
Lens pokonało Montpellier 2:0. Drugiego gola strzelił w 90. minucie Daniel Moreira. Dzięki temu on też został liderem... klasyfikacji strzelców (ex aequo z Djibrilem Cisse'em z Auxerre i Pierre-Alainem Frau z Sochaux).

Lens wyprzedziło lokalnego rywala Lille. "Dogi" z Lille grały na Stade Velodrome w Marsylii. Grały to może za dużo powiedziane. Bośniacki trener Vahid Halihamidzić wystawił jedenastkę ultradefensywną złożoną oprócz bramkarza z pięciu obrońców, czterech pomocników i jednego napastnika Adekanmo Olufade - strzelca zwycięskiej bramki z ostatniego meczu ligowego z Nantes. Marsylczycy cel mieli podobny. - Nie mogliśmy przegrać - powiedział po meczu pomocnik OM Jerome Leroy. Wynik bezbramkowy zadowolił więc wszystkich. Piotr Świerczewski nie dotrwał do końca meczu. Zszedł z boiska po godzinie.

Znacznie ciekawiej było w Nantes, gdzie mistrzowie Francji podejmowali Auxerre. Goście objęli prowadzenie w 58. minucie. Między 67. a 70. minutą wydarzyło się więcej niż przez całe spotkanie w Marsylii. Sędzia podyktował dwa karne dla obu drużyn i usunął z boiska strzelca pierwszej bramki dla Auxerre Fina Teemu Tainio. Obie jedenastki zostały wykorzystane. Wyrównanie dla Nantes padło w 83. minucie po golu Frederica Da Rochy.

Nantes nadal jest jedyną drużyną bez zwycięstwa. Lille pozostaje jedynym zespołem bez porażki.

Wyniki 11. kolejki:

LYON - SOCHAUX 1:1 (0:1): Juninho (83.) - Isabey (38.).

OLYMPIQUE MARSYLIA - LILLE 0:0.

FC NANTES - AUXERRE 2:2 (0:0): Quint (67. karny), Da Rocha (83.) - Tainio (58.), Fadiga (68. karny).

GUINGAMP - MONACO 2:1 (1:0): Fiorese (39.), Malouda (48.) - Saib (53.).

BASTIA - RENNES 1:2 (0:0): Ferreira (87.) - Chapuis (61., 75.).

LENS - MONTPELLIER 2:0 (1:0): Coridon (37.), Moreira (90.).

BORDEAUX - METZ 1:0 (0:0): Pauleta (84.);

TROYES - LORIENT 4:2 (1:2): Boutal (21., karny), Loko (50.), Niang (52.), Amzine (63.) - Darcheville (12.), Le Lan (23.);

SEDAN - PSG 1:2 (0:0): Mionnet (66.) - Aloisio (53.), Dehu (80.)

1. Lens 11 24 19-10

2. Lille 11 23 12-5

3. Lyon 11 21 20-9

4. Auxerre 11 20 18-11

5. Sochaux 11 19 19-13

6. Troyes 11 17 15-12

7. Bordeaux 11 17 7-4