12. kolejka I ligi. Matysek puścił 4 gole, Wisła przegrała

W meczu na szczycie grupy A Odra pokonała w Wodzisławiu Wisłę 1:0. W Warszawie po siedmiu latach przerwy w polskiej ekstraklasie znów zagrał Adam Matysek. Jego Zagłębie Lubin przegrało 0:4 z Polonią Warszawa.

Po niespodziewanej porażce w Wodzisławiu mistrzowie Polski spadli na 3. miejsce w swojej grupie. Prowadzenie objęła Odra, która staje się największą sensacją tej jesieni.

Mecz Polonia - Zagłębie był bardzo interesujący i ostry. Matysek mógł zostać nawet bohaterem meczu, gdyby tylko obrońcy Zagłębia grali lepiej. Bramkarz reprezentacji Polski obronił przy stanie 0:0 rzut karny wykonywany przez Igora Gołaszewskiego. Ten wyczyn nie na wiele się zdał, bo poloniści, którzy bardzo łatwo dochodzili do sytuacji sam na sam z Matyskiem strzelili cztery gole (po dwie bramki zdobyli Arkadiusz Bąk i Maciej Bykowski).

Liderem grupy B pozostanie Pogoń Szczecin, która w efektowny sposób pokonała na wyjeździe Śląsk Wrocław. W 65 min mecz został przerwany, bo na boisko wbiegli kibice wrocławskiej drużyny. Po 25 minutach policji udało się zapanować nad sytuacją i piłkarze dokończyli spotkanie.

Wyniki - grupa A

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - GKS Katowice 1:0 (1:0).

Bramka: Tomasz Żelazowski (31). Żółte kartki: Arkadiusz Bilski, Rafał Lasocki, Tomasz Żelazowski, Wojciech Małocha, Zbigniew Wyciszkiewicz (KSZO), Jacek Kowalczyk, Marek Kubisz, Mirosław Widuch, Krzysztof Gajtkowski, Marek Świerczewski (GKS). Czerwona kartka: Zbigniew Wyciszkiewicz w 65 za drugą żółtą. Sędziował Zbigniew Marczyk (Piła). Widzów 5000.

Polonia Warszawa - Zagłębie Lubin 4:0 (2:0).

Bramki: Arkadiusz Bąk - dwie (20, 36), Maciej Bykowski - dwie (63, 72). Żółte kartki: Mariusz Pawlak, Arkadiusz Bąk, Tomas Żvirgżdauskas (Polonia), Piotr Przerywacz, Marcin Adamski (Zagłębie). Czerwone kartki: Mariusz Pawlak (68-Polonia - za drugą żółtą), Maciej Bykowski (81-Polonia - za faul bez piłki), Ireneusz Kowalski (56-Zagłębie - za faul). Sędziował Piotr Wieczerzak (Kraków). Widzów 2500.

Górnik Zabrze - Widzew Łódź 1:1 (0:0).

Bramki: dla Górnika - Robert Kolasa (68-karny), dla Widzewa - Sławomir Suchomski (73-wolny). Żółte kartki: Michał Probierz, Stanisław Wróbel, Shingayi Kaondera (Górnik), Sławomir Rutka, Sławomir Gula (Widzew).

Sędziował Grzegorz Gilewski (Radom). Widzów 1673.

Odra Wodzisław - Wisła Kraków 1:0 (1:0).

Bramka: Łukasz Sosin (45).

Żółte kartki: Paweł Sibik, Piotr Rocki (Odra).

Sędziował Grzegorz Kasperkowicz (Poznań). Widzów 5000.

Grupa B

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 0:4 (0:2).

Bramki: Paweł Drumlak - dwie (29, 58), Kazimierz Węgrzyn (39), Jerzy Podbrożny (84-karny). Żółte kartki: Rafał Janukiewicz (Śląsk), Leszek Pokładowski, Bartosz Ława (Pogoń). Sędziował Krzysztof Zdunek (Łódź). Widzów ponad 6000.

Stomil Olsztyn - Amica Wronki 0:0.

Żółte kartki: Marcin Szulik, Abel Salami (Stomil), Marek Bajor, Bartosz Bosacki, Krzysztof Piskuła (Amica). Sędziował Tomasz Pacuda (Częstochowa). Widzów 3000.

Ruch Chorzów - Groclin Dyskobolia Grodzisk 3:0 (0:0).

Bramki: Tomasz Fornalik (47), Mariusz Śrutwa (69-karny), Rafał Grzelak (86-wolny). Żółta kartka: Rafał Witkowski (Groclin). Sędziował: Piotr Siedlecki (Szczecin). Widzów 2733.

RKS Fameg Radomsko - Legia Warszawa 0:0.

Żółta kartka: Artur Prokop (RKS).

Sędziował Antoni Fijarczyk (Rzeszów). Widzów 6000.