Liga niemiecka. 9. kolejka

W 194. derbach Monachium Bayern rozgromił TSV 5:1. Schalke Gelsenkirchen Wałdocha i Hajty przegrało 0:3 w Stuttgarcie
69 tysięcy widzów na Olympiastadion zamarło, gdy w 9. minucie spotkania gola zdobył pomocnik TSV 1860 Daniel Bierofka strzałem z 18 metrów. Bramkarz Bayernu i reprezentacji Niemiec przepuścił pierwszego gola od 479 minut.Na przerwę mistrzowie Niemiec schodzili już jednak prowadząc 2:1. Po zmianie stron Bawarczycy strzelili jeszcze trzy gole (Brazylijczyk Giovane Elber siódmego w czwartym meczu) i TSV poniósł najwyższą porażkę w derby od 1980 roku, kiedy to uległ rywalowi 1:6.

- Było ciężej niż to wskazuje wynik, ale mój zespół zasługuje na pochwałę. Momentami chłopcy nie tylko grali dobrze, ale wręcz piękny, kombinacyjny futbol - stwierdził po meczu trener Bayernu Ottmar Hitzfeld.

- Jestem rozczarowany i wściekły, a jak się mogę czuć? - mówił po meczu trener przegranych Werner Lorant. - Ale nie tym, że przegraliśmy, ale okolicznościach porażki. W drugiej połowie zagraliśmy katastrofalnie. Czeka mnie teraz ostra rozmowa z piłkarzami - dodał.

- Znów na Stadionie Olimpijskim obejrzeliśmy "Czarodziejów Samby" z Ameryki Południowej - napisał niedzielny "Bild" wychwalając gole Elbera, Paragwajczyka Roque Santa Cruza i Peruwiańczyka Claudio Pizarro.

W przyszłym tygodniu drudzy w tabeli Bawarczyków będą podejmować lidera Bundesligi z Kaiserslautern. Zespół Tomasza Kłosa pewnie pokonał Hansę Rostock 3:1. Reprezentant Polski grał w pierwszej połowie.

- Pojedziemy do Monachium z podniesioną głową i pewni siebie. Może oni i są zwycięzcami Ligi Mistrzów, ale jeśli zagramy tak jak w drugiej połowie meczu z Hansą pokonamy ich - stwierdził trener 1.FCK mistrz świata z 1990 roku Andreas Brehme, którego zespół wygrał osiem z dziewięciu ostatnich spotkań.

Nadal jedyną niepokonaną drużyną w Bundeslidze jest Bayer Leverkusen, który w Cottbus pokonał Energie Andrzeja Kobylańskiego (nadal kontuzjowany jest Radosław Kałużny) 3:2. Zwycięską bramkę dla gości zdobył w 57. minucie z karnego 36-letni weteran Ulf Kirsten i był to jego 175 gol w 323. meczach Bundesligi.

Od kiedy trenerem Bayeru został Klaus Toppmoeller, piłkarze z Leverkusen nie przegrali 15 kolejnych spotkań we wszystkich rozgrywkach całego sezonu, wliczając występy w Lidze Mistrzów. Bayer kończył spotkanie w 10. - czerwoną kartkę dostał rozgrywający Zoltan Sebescen.

Z tego samego powodu swego reżysera gry - Czecha Tomasa Rosickiego straciła także Borussia Dortmund w 37. minucie meczu z Borussią Moenchengladbach. Mimo to udało jej się jednak wygrać na stadionie Boeckelberg 2:1. Bramkę decydującą o zwycięstwie jak w poprzedniej kolejce zdobył Brazylijczyk Ewerthon, rozgrywający drugi mecz w Bundeslidze. W barwach Borussi Moenchengladbach całe spotkanie rozegrał Marcin Mięciel.

Zespół Tomasza Hajty i Tomasza Wałdocha Schalke 04 Gelsenkirchen przegrał na Daimler-Stadion w Stuttgarcie z VfL 0:3. Hajto wystąpił w całym meczu i został uznany przez Sat.1 za najlepszego zawodnika "Królewsko-niebieskich:, Wałdoch, który jak sam stwierdził, zawinił przy dwóch pierwszych golach opuścił boisko w 57. minucie.

Wyniki 9. kolejki

TSV 1860 MONACHIUM - BAYERN MONACHIUM 1:5 (1:2): Bierofka (9.) - Santa Cruz (28.), Fink (44.), Salihamidzić (57.), Elber (80.), Pizarro (86. karny).

VfB STUTTGART - SCHALKE O4 GELSENKIRCHEN 3:0 (1:0): Ganea (35.), Ganea (52.), Hleb (54.).

ENERGIE COTTBUS - BAYER LEVERKUSEN 2:3 (1:1): Helbig (13.), Seboek (52.) - Kirsten (4., 57. karny), Ballack (43.).

FREIBURG - ST. PAULI 2:2 (1:1): Kobiaschwili (41. karny), Iaschwili (74.) - Marcao (14.), Konetzke (81.).

HSV HAMBURG - HERTHA BERLIN 4:0 (2:0): Barbarez (37.), Ketealer (41., 47.), Benyamin (58.).

KAISERSLAUTERN - HANSA ROSTOCK 3:1 (0:1): Grammozis (46.), Lokvenc (49.), Ramzy (77.) - Beierle (37.).

BORUSSIA MOENCHENGLADBACH - BORUSSIA DORTMUND 1:2 (0:2): Demo (78. karny) - Ricken (13.), Ewerthon (23.).

WERDER BREMA - NURENBERG 3:0 (1:0): Lisztes (4., 56.), Ernst (90.).

FC KOELN - VfL WOLFSBURG 0:4 (0:2): Petrow (2., 50., karny), Ponte (6.), Karhan (61.).

1. Kaiserslautern 9 24 23-10

2. Bayern 9 22 21-3

3. Bayer 9 21 21-10

4. Borussia D. 9 19 15-6

5. VfB Stuttgart 9 15 11-9

6. Werder 9 14 14-11

7. Schalke 04 9 14 11-12

8. Energie 9 11 12-16