Awans polskiej młodzieżówki do 1/8 finału MME!

Polska młodzieżówka wygrała w Świętochłowicach z Ukrainą 3:0, zajęła drugie miejsce w grupie V i zagra w 1/8 finału Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Goście kończyli mecz w siódemkę. Cypryjski sędzia Kapitanis wyrzucił z boiska aż czterech Ukraińców.

Tuż po przerwie Ukrainiec Bielik najpierw nie trafił do pustej bramki, a potem za faul dostał drugą żółtą kartkę. 60 sekund później Walejew sfaulował z tyłu Smolarka i też musiał opuścić boisko. Od tej chwili Polacy dominowali. Dziesięć minut przed końcem dwóch kolejnych ukraińskich piłkarzy za ataki na sędziego zostało odesłanych do szatni. Było już jednak 3:0 dla Polski. Ponieważ w innym meczu Armenia pokonała 2:0 Norwegię, Ukraina zajęła w grupie pierwsze miejsce (19 pkt.), Polska drugie (18), a Skandynawowie trzecie (18). 11 i 14 listopada Polacy zagrają w 1/8 finału MME.

Polska - Ukraina 3:0 (0:0).

Bramki: Smolarek (61.), Lewandowski (65. karny), Olszar (77.). Żółte kartki: Głowacki - Polska; Pasiczniczenko, Biłozor, Tkaczenko, Bielik, Poleksijenko - Ukraina. Czerwone kartki: Bielik (48.), Walejew (49.), Tkaczenko (78.), Czernow (78.) - Ukraina. Skład Polski: Szyszko - Ciesieleski (51. Wróblewski), Nowak, Głowacki, Bieniuk (75. Goliński) - Sznaucner, Lewandowski, Kowalczyk - Gorawski (66. Olszar), Rasiak, Smolarek.