Po wtorkowych meczach piłkarskiego Pucharu Ligi

Zespoły ekstraklasy Pogoń Szczecin, Zagłębie Lubin, Odra Wodzisław, RKS Radomsko oraz drugoligowy Lech Poznań uzyskały we wtorek awans do ćwierćfinałów piłkarskiego Pucharu Ligi.

Pozostałe rewanżowe spotkania 4. rundy odbędą się w środę.

Do niespodzianki doszło w Poznaniu, gdzie Lech wyeliminował lidera grupy B ekstraklasy, Amikę Wronki. Piłkarze Lecha po zakończeniu tego spotkania na kolanach przeszli przez płytę stadionu. Dwa gole dla Lecha zdobył 19-letni środkowy obrońca Mariusz Mowlik, syn znanego przed laty bramkarza Lecha Piotra Mowlika. W dwumeczu tych zespołów padło aż jedenaście bramek.

Pogoń Szczecin dzięki zwycięstwu 1:0 wyeliminowała Hutnika Kraków. Na meczu obecny był komornik, który - jak poinformował rzecznik Pogoni Andrzej Sondej - zajął wpływy z biletów na poczet zaległych roszczeń.

Jeszcze na 10 minut przed zakończeniem spotkania w Radomsku zanosiło się na dogrywkę w meczu miejscowego Famegu z Ruchem Chorzów, bowiem żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki, podobnie jak w pierwszym spotkaniu. Później dwa gole strzelił Marcin Folc, a jednego niezawodny ostatnio Igor Sypniewski i gospodarze zapewnili sobie awans.

Polonia Warszawa przegrała w Wodzisławiu z Odrą 0:1, a ponieważ w pierwszym meczu w Warszawie padł remis 2:2, do dalszej rundy awansowała Odra. Kłopotów z wyeliminowaniem Hetmana Zamość nie miało Zagłębie Lubin.