Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Chackiewicz i Bielkiewicz nie chcą wrócić do kadry

Aleksander Chackiewicz i Walentin Bielkiewicz nie zagrają w kończącym eliminacje mistrzostw świata meczu reprezentacji Białorusi z Walią w Cardiff.
Obaj zawodnicy nie znaleźli się w ogłoszonym przez selekcjonera reprezentacji Białorusi Eduarda Małofiejewa 19-osobowym składzie kadry na mecz z Walią, który odbędzie się 6 października.

Chackiewicz i Bielkiewicz zostali usunięci z kadry przez trenera po przegranym 0:2 meczu z Ukrainą. Cztery dni później Białorusini pokonali Polskę 4:1 i ciągle mają szanse na zajęcie drugiego miejsca w grupie 5. eliminacji MŚ i udział w barażach o prawo gry w turnieju finałowym, który odbędzie się w przyszłym roku w Japonii i Korei Południowej.

- Byliśmy namawiani do powrotu do reprezentacji, ale nie mogliśmy się na to zgodzić. Po porażce z Ukrainą zostaliśmy uznani za winnych porażki. Musimy mieć więcej czasu, aby spojrzeć na to z koniecznym dystansem - powiedział w lokalnej gazecie Chackiewicz.

Obaj piłkarze nie wykluczyli, że za kilka miesięcy wrócą do reprezentacji. - Na razie chcemy być poza wszelkimi podejrzeniami - podsumował Chackiewicz.

Skład reprezentacji Białorusi na mecz z Walią:

Bramkarze:

Wasilij Chomutowski (Dynamo Moskwa), GiennadijTumiłowicz (Rostsielmasz Rostów), Jurij Afanasienko (Dynamo Brześć).

Obrońcy:

Andriej Ostrowski (Maccabi Hajfa), Erik Jachimowicz (Gaziantepspor), Sergiej Sztaniuk (Stoke City), Aleksander Łuchwicz (Torpedo Moskwa), Siergiej Jaskowicz (Andżi Machaczkała), Władimir Szuniejko (Krylia Sowietow Samara).

Pomocnicy:

Siergiej Gurienko (Parma), Wasilij Baranow (Spartak Moskwa), Aleksander Hleb (VfB Stuttgart), Aleksander Kulczij (Szinnik Jarosławl), Igor Tarłowski (Ałania Władykaukaz), Andrej Milewski (Szachtior Soligorsk), Witalij Wołodienkow (Dynamo Mińsk).

Napastnicy:

Roman Wasiliuk (Spartak Moskwa), Piotr Kaczuro (Dynamo Mińsk), Nikołaj Ryndiuk (Gaziantepspor).