Bundesliga. 7. kolejka

Tomasz Hajto strzelił samobójczego gola w przegranym przez Schalke meczu z Freiburgiem. Piłkarze Kaiserslautern wygrali siódme spotkanie z rzędu i bez starty punktu przewodzą Bundeslidze.
W historii Bundesligi siedem kolejnych zwycięstw od pierwszej kolejki udało się odnieść jeszcze tylko jednej drużynie - Bayernowi Monachium w 1995 roku. - Kto zatrzyma "Czerwone Diabły" z Betzenberg?" - zastanawia się niedzielna prasa nad Renem, odpowiadając, że na pewno nie mająca mistrzowskie aspiracje Hertha Berlin. Piłkarze ze stolicy zasłużenie ulegli w obecności 36 927 widzów na Fritz-Walter-Stadion 1:4 po golach Mirosława Klose, Vratislava Lokvenca, Hany Ramzy'ego i samobóju Michaela Preetza. A byłoby wyżej, gdyby Mario Basler nie przestrzelił karnego.

- Powiem krótko, moi piłkarze zagrali wspaniale. To był ich najlepszy występ w sezonie. W nagrodę dałem im dwa dni wolnego - stwierdził po meczu trener gospodarzy Andreas Brehme, mistrz świata z 1990 roku. - Nie umiem wytłumaczyć naszej wysokiej formy. Po prostu każde spotkanie chcemy wygrać. Ale tak samo robią chyba wszystkie drużyny, więc dlaczego właśnie nam się udaje?

Na drugie miejsce w tabeli (ale z pięcioma punktami straty do FCK) awansował Bayern po wygranej 3:0 w Cottbus z osłabioną brakiem kontuzjowanego Radosława Kałużnego Energie. Zwycięzca był już znany po czterech minutach - w 2. pierwszego gola zdobył strzałem głową Alexander Zickler, a dwie minuty później podwyższył na 2:0 Peruwiańczyk Claudio Pizarro. Wynik meczu ustalił, kierując piłkę do własnej siatki Węgier Janos Matyus i był to trzeci samobój kolejki (po kiksach Preetza i Hajty).

Trener Ottmar Hitzfled był jednak po meczu rozczarowany - do grona jego kontuzjowanych gwiazd (Stefan Effenberg, Mehmet Scholl i Carsten Jancker) dołączył bowiem Zickler, który na pewno nie zagra ani we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów ani w eliminacyjnym spotkaniu reprezentacji Niemiec 6 października z Finlandią.

W meczu na szczycie Borussia Dortmund zremisowała na swym Westfalenstadion z Bayerem Leverkusen 1:1. Byli koledzy Adama Matyska pozostają niepokonani od 11 spotkań, wliczając w to występy w Lidze Mistrzów. Gospodarze prowadzili od 7. minuty po bramce Brazylijczyka Marcio Amoroso (piąty gol w sezonie). W 79. minucie Bayer zdołał jednak wyrównać po strzale 20-letniego bułgarskiego napastnika Dimitara Berbatowa (to jego pierwszy gol w Bundeslidze). - Powinniśmy byli strzelić dziś co najmniej pięć goli. Nie potrafiliśmy jednak i to jest właśnie to, co odróżnia nas na razie od wielkich drużyn - mówił po meczu rozczarowany trener gospodarzy Matthias Sammer, którego zespół nie wygrał sześciu ostatnich spotkań.

Wyniki 7. kolejki

VFB Stuttgart - Hansa Rostock 2:1 (0:1): Bałakow (54. karny), Ganea (85.) - Jakobsson (11.);

Energie Cottbus - Bayern Monachium 0:3 (0:2): Zickler (2.), Pizarro (4.), Matyus (73. samob.);

SC Freiburg - Schalke 2:0 (0:0): Hajto (55. samob.), Tanko (68.);

Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen 1:1 (1:0): Amoroso (7.) - Berbatow (79.);

Hamburger SV- Werder Brema 0:4 (0:2): Ailton (14.), Bode (34.), Ernst (83.), Stalteri (87.);

1.FC Koeln - FC Nuernberg 1:2 (1:2): Nikl (15.) - Baranek (24.), Sanneh (28.);

FC Kaiserslautern - Hertha Berlin 4:1 (1:0): Klose (23.), Lokvenc (50.), Preetz (82. samob.), Lincoln (83.) - Marcelinho (79. karny);

Mecze niedzielne

TSV 1860 Monachium - VFL Wolfsburg 2:1 (1:0): Borimirow (5.), Max (75.) - Akonnor (67.);

Borussia Moenchengladbach - FC ST. Pauli 2:2 (0:0): van Lent (51.), van Houdt (90.) - Bajramović (60.), Meggle (90.).

1. Kaiserslautern 7, 21, 20-7

2. Bayern 7, 16, 12-2

3. Bayer 7, 15, 14-7

4. Borussia D. 7, 13, 11-4

5. VfB Stuttgart 7, 12, 8-5

6. Schalke 7, 11, 9-9

7. Energie 7, 11, 10-11

8. TSV 7, 10, 8-11