Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Igor Sypniewski w RKS Radomsko

Igor Sypniewski, polski napastnik występujący ostatnio w greckim zespole Panathinaikos Ateny podpisał wczoraj kontrakt z RKS Radomsko.
27-letni Sypniewski trafił do Grecji z II-ligowej Ceramiki Opoczno, dla której w sezonie 1996/97 zdobył 23 gole. Przed wyjazdem do Grecji o Sypniewskiego starały się kluby polskiej ekstraklasy (m.in. Polonia Warszawa, Amica Wronki i Petrochemia Płock), ale wychowanek ŁKS postanowił wyjechać z kraju. Najpierw występował w barwach greckiego klubu Kavala, którego trenerem był Grzegorz Lato, a jego kolegami klubowymi byli Leszek Pisz i Adam Fedoruk. Później został zawodnikiem Panathinaikosu, w którym występowali dwaj Polacy - Józef Wandzik i Krzysztof Warzycha.

Z Panathinaikosem wystąpił w elitarnej Lidze Mistrzów, a swoje nieprzeciętne umiejętności potwierdził golem zdobytym w meczu wyjazdowym z Arsenalem Londyn. Jednak kiedy do klubu z Aten przyszedł Emanuel Olisadebe Sypniewski stracił miejsce w podstawowym składzie. W ubiegłym sezonie występował na Krecie, a po rozwiązaniu kontraktu - 15 sierpnia - został właścicielem własnej karty. W czasie przerwy letniej Sypniewski miał propozycje występów w ligach niemieckiej i włoskiej.