Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pogoń nie otrzyma ani grosza od Mat Trade

Sportowa Spółka Akcyjna Pogoń Szczecin nie otrzyma od swego podstawowego udziałowca, Spółki Mat Trade z Grodziska Mazowieckiego, ani grosza - takie stanowisko zaprezentowali przedstawiciele grodziskiej spółki podczas walnego zgromadzenia SSA Pogoń w niedzielę.
Oznacza to, że szczeciński klub będzie musiał utrzymać się z własnych wpływów z reklam, biletów, dotacji od sponsorów. Inny rezultat przyjętych ustaleń to m.in. ograniczenie piłkarskich grup młodzieżowych z 12 do 4, co nastąpić ma już w tych dniach.

Przedstawiciele spółki-udziałowca swoją decyzję o wycofaniu finansowania uzasadniali, iż jest to rezultat braku porozumienia z zarządem miasta co do przekazania im terenów wokół stadionu Pogoni. Na obszarze ok. 30 hektarów miały powstać obiekty

sportowe, placówki usługowe i handlowe. Przedstawiciele Mat Trade (która ma w SSA Pogoń 93 proc. udziałów) mówili również, że nie mają płaszczyzny porozumienia z zarządem Szczecina. Podkreślali ponadto, że wydali już na zbudowanie w Szczecinie silnego zespołu piłkarskiego 22 miliony złotych. Tymczasem zarząd miasta nie przekazał im jeszcze przyrzeczonych terenów.

Przedstawiciele władz miejskich argumentują natomiast, iż przekazanie terenów wymaga odpowiedniej procedury i nie jest

możliwe w terminach, których domaga się spółka. Władze miejskie nie mogą także ze względów prawnych przekazać przedsiębiorstwu odpowiedniego zabezpieczenia, którego się ono domaga.

Podczas walnego zgromadzenia SSA Pogoń mówiono również, że klub będzie musiał realizować w nowych warunkach bardzo trudny program oszczędnościowy, dotyczący m.in. ograniczenia zakresu szkolenia młodzieży, ograniczenia administracji i zarobków. Niektórzy uczestnicy spotkania mówili również, że ewentualnie może zaistnieć konieczność wycofania zespołu piłkarskiego z niektórych rozgrywek. To jednak tylko ostateczność.

Przedstawiany wcześniej wniosek o dyskusję nad propozycją ogłoszenia upadłości SSA Pogoń uznano za przedwczesny.