Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nowy piłkarz Barcelony

FC Barcelona pozyskała kolejnego piłkarza. We wtorek ogłoszono, że do katalońskiego klubu dołączy zawodnik Cruzeiro - Geovanni Deiberson. Będzie on kosztował 17,72 mln dolarów.
O dokonaniu transferu poinformował prezydent Cruzeiro Jose Perella de Oliveira Costa.

- Geovanni to jeden z najbardziej utalentowanych i popularnych piłkarzy w naszym kraju. Zgodziłem się na jego transfer z mocnymi oporami. Mam nadzieję, że kibice naszej drużyny wybaczą mi to i szybko znajdą sobie nowego idola - powiedział Costa

21-letni napastnik podpisał pięcioletni kontrakt. W pierwszym roku będzie zarabiał milion dolarów. W każdym następnym roku jego pensja będzie podwyższana o kolejne 100 tysięcy.

To już kolejny transfer Barcelony dokonany z myślą o odzyskaniu mistrzostwa Hiszpanii w przyszłym sezonie, Kataloński klub pozyskał już z Monaco francuskiego obrońcę Phillippe Cristanvala, bliski gry w Barcelonie jest też brazylijski pomocnik Fabio Rochembacka (ostatnio grał w Internacional Porto Alegre). Umowy podpisano także z Argentyńczykami Juanem Romanem Riquelme z Boca Juniors i Javierem Saviolą z River Plate, ale na odejście tych piłkarzy nie chcą się jeszcze zgodzić ich kluby.

W Barcelonie miał grać także bramkarz Fiorentiny Francesco Toldo, ale ostatecznie Katalończycy wycofali się z tego transferu. Departament finansowy klubu uznał, że 22 mln dolarów to za dużo za 29-letniego bramkarza.

Rozmowy z Barceloną prowadzi angielski obrońca Sol Campbell.