Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Tabela i strzelcy po 29. kolejce

TABELA

1. Wisła 29 59 63-27

2. Legia 29 50 43-26

3. Pogoń 29 50 42-33

4. Polonia 29 46 37-28

5. Zagłębie 29 46 43-37

6. GKS 29 41 27-21

7. Amica 29 41 45-42

8. Ruch Ch. 29 41 46-45

9. Groclin 29 37 32-34

10. Odra 29 36 37-45

11. Śląsk 29 35 32-38

12. Widzew 29 35 33-40

13. Stomil 29 34 22-40

14. Górnik 29 33 28-34

15. Ruch R. 29 31 26-45

16. Orlen 29 28 31-52

Wisła zapewniła sobie mistrzostwo. Druga i trzecia drużyna (Legia i Pogoń) mają prawo startu w Pucharze UEFA (także Polonia, która zdobyła Puchar Polski). Dwie ostatnie drużyny spadają z ekstraklasy. Trzecia od końca gra w barażach z trzecią drużyną drugiej ligi. Na kolejkę przed końcem przesądzony został spadek Orlenu.

KLASYFIKACJA STRZELCÓW EKSTRAKLASY:

17 bramek:

Tomasz Frankowski (Wisła Kraków);



14 bramek:

Zbigniew Grzybowski (Zagłębie Lubin),



12 bramek:

Marcin Mięciel (Legia Daewoo Warszawa);



10 bramek:

Arkadiusz Klimek (Zagłębie Lubin), Mariusz Śrutwa (Ruch Chorzów);



9 bramek:

Marinho Giuliano (Legia Daewoo Warszawa), Grzegorz Mielcarski (Pogoń Szczecin), Olgierd Moskalewicz (Wisła Kraków); Paweł Sibik (Odra Wodzisław);



8 bramek:

Damian Gorawski (Ruch Chorzów), Krzysztof Kłosiński (Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp.), Grzegorz Rasiak (Odra Wodzisław);



7 bramek:

Arkadiusz Bąk (Polonia Warszawa), Paweł Holc (Stomil Olsztyn), Rafał Jarosz (Ruch Radzionków), Grzegorz Król (Amica Wronki), Mariusz Nosal (Orlen Płock), Robertas Poskus (Widzew Łódź), Remigiusz Sobociński (Amica Wronki), Piotr Włodarczyk (Śląsk Wrocław), Maciej Żurawski (Wisła Kraków);



6 bramek:

Brasilia (Pogoń Szczecin), Tomasz Dawidowski (Amica Wronki), Marian Janoszka (Ruch Radzionków), Adam Kompała (Górnik Zabrze), Paweł Kryszałowicz (Amica Wronki), Radosław Sobolewski (Orlen Płock), Tomasz Wieszczycki (Polonia Warszawa);



5 bramek:

Krzysztof Bizacki (Ruch Chorzów), Daniel Bogusz (Widzew Łódź), Marek Citko (Legia Daewoo Warszawa), Paweł Drumlak (Pogoń Szczecin), Robert Dymkowski (Pogoń Szczecin), Piotr Gierczak (Górnik Zabrze), Radosław Kałużny (Wisła Kraków), Tomasz Moskała (GKS Katowice), Rafał Pawlak (Widzew Łódź), Jerzy Podbrożny (Zagłębie Lubin), Łukasz Sosin (Wisła Kraków), Bartosz Tarachulski (Widzew Łódź), Marek Zając (Wisła Kraków), Moussa Yahaya (GKS Katowice);



4 bramki:

Maciej Bykowski (Polonia Warszawa), Michał Chałbiński (Odra Wodzisław), Wachan Geworgjan (Orlen Płock), Dariusz Gęsior (Pogoń Szczecin), Igor Gołaszewski (Polonia Warszawa), Dariusz Jackiewicz (Amica Wronki), Tomasz Jarzębowski (Legia Daewoo Warszawa), Dmitrij Koszakow (Groclin Dyskobolia), Cezary Kucharski (Legia Daewoo Warszawa), Odartey Lamptey (Groclin Dyskobolia), Piotr Matys (Stomil Olsztyn), Grażvydas Mikulenas (GKS Katowice), Jacek Paszulewicz (Śląsk Wrocław), Piotr Rocki (Odra Wodzisław), Marek Saganowski (Orlen Płock), Jan Woś (Ruch Chorzów), Dariusz Żuraw (Zagłębie Lubin);



3 bramki:

Ryszard Czerwiec (Wisła Kraków), Jacek Dembiński (Widzew Łódź), Enkeley Dobi (Zagłębie Lubin), Dariusz Dźwigała (Pogoń Szczecin), Bartłomiej Jamróz (Ruch Chorzów), Marcin Janus (Śląsk Wrocław), Jacek Kacprzak (Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp.), Shingayi Kaondera (Górnik Zabrze), Wojciech Kowalczyk (Legia Daewoo Warszawa), Marek Kubisz (GKS Katowice), Mariusz Kukiełka (Amica Wronki), Grzegorz Lewandowski (Zagłębie Lubin), Jacek Manuszewski (Zagłębie Lubin), Sławomir Nazaruk (Śląsk Wrocław), Maciej Nuckowski (Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp.), Emmanuel Olisadebe (Polonia Warszawa), Sławomir Paluch (Ruch Chorzów), Grzegorz Pater (Wiała Kraków), Tomasz Sokołowski (Amica Wronki), Piotr Stokowiec (Śląsk Wrocław), Łukasz Surma (Ruch Chorzów), Rafał Szwed (Stomil Olsztyn), Mirosław Szymkowiak (Widzew Łódź/Wisła Kraków), Marek Świerczewski (GKS Katowice);



2 bramki:

Jarosław Araszkiewicz (Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp.), Jacek Berensztajn (Odra Wodzisław), Paweł Bocian (Orlen Płock), Marcin Bojarski (GKS Katowice), Grzegorz Bonk (Górnik Zabrze), Daniel Gacek (Górnik Zabrze), Łukasz Gorszkow (GKS Katowice), Robert Górski (Ruch Chorzów), Rafał Grzelak (Ruch Chorzów), Kamil Jakubiak (Polonia Warszawa), Grzegorz Kaliciak (Pogoń Szczecin), Arkadiusz Kaliszan (Polonia Warszawa), Maxwell Kalu (Amica Wronki), Bartosz Karwan (Legia Daewoo Warszawa), Tomasz Kiełbowicz (Polonia Warszawa), Jarosław Lato (Śląsk Wrocław), Jarosław Mackiewicz (Orlen Płock), Roman Madej (Ruch Radzionków), Krzysztof Majda (Groclin Grodzisk Wlkp.), Jacek Matyja (Odra Wodzisław), Grzegorz Niciński (Wisła Kraków), Aleksander Osipowicz (Zagłębie Lubin), Jarosław Popiela (Orlen Płock), Bogdan Prusek (Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp.), Krzysztof Sadzawicki (Śląsk Wrocław), Maciej Sawicki (Stomil Olsztyn), Mirosław Siara (Amica Wronki), Marek Szemoński (Górnik Zabrze), Kazimierz Węgrzyn (Pogoń Szczecin), Sergiusz Wiechowski (Pogoń Szczecin), Radosław Wróblewski (Legia Daewoo Warszawa), Marcin Zając (Widzew Łódź), Marek Zieńczuk (Amica Wronki), Piotr Żaba (Ruch Radzionków).