Puchar Anglii dla FC Liverpool

Dwa gole Michaela Owena (na zdjęciu w środku) w ostatnich siedmiu minutach spotkania dały Liverpoolowi zwycięstwo 2:1 nad Arsenalem w finale Pucharu Anglii. To już drugi w tym sezonie puchar dla ?The Reds?. W środę w Dortmundzie z Alaves zagrają o trzeci - Puchar UEFA

Dwa gole Michaela Owena (na zdjęciu w środku) w ostatnich siedmiu minutach spotkania dały Liverpoolowi zwycięstwo 2:1 nad Arsenalem w finale Pucharu Anglii. To już drugi w tym sezonie puchar dla "The Reds". W środę w Dortmundzie z Alaves zagrają o trzeci - Puchar UEFA

Finał Pucharu Anglii rozegrano poza Wembley po raz pierwszy od 1923 r. Bohaterem meczu mógł zostać Thierry Henry. W końcówce, gdy Arsenal prowadził 1:0 po golu Szweda Fredrika Ljungberga, najlepszy strzelec "Kanonierów" tego sezonu (22 gole) trzy razy znajdował się w stuprocentowej sytuacji, ale za każdym razem zawodził (raz jego strzał zatrzymał ręką Stephane Henchoz, czego nie zauważył sędzia). Menedżer Arsenalu Arsene Wenger nie krytykował jednak rodaka. - Przegraliśmy mecz, który był wygrany. Przegraliśmy w okolicznościach, jakie nie powinny się zdarzyć. I to nie pierwszy raz w tym sezonie - mówił Francuz.

Bohaterem finału został Michael Owen, który w sobotę zdobył siódmego i ósmego gola w ostatnich czterech meczach.

FC Liverpool - Arsenal Londyn 2:1 (0:0)

Bramki: Owen (83., 88.) - Ljungberg (72.). Liverpool: Westerveld - Babbel, Hyppia, Henchoz, Carragher, Smicer (78. Fowler), Gerrard, Murphy (78. Berger), Hamann (61. McAllister), Owen, Heskey. Arsenal: Seaman - Dixon (89. Bergkamp), Adams, Keown, Cole, Pires, Grimandi, Vieira, Ljungberg (85. Kanu), Henry, Wiltord (76. Parlour).