Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Międzynarodowe Targi Piłkarskie "ŚWIAT PIŁKI". Takiej imprezy w Europie jeszcze nie było!

W weekend 7-9 kwietnia kto tylko żyw powinien pofatygować się na PGE Narodowy. Będzie miał okazję stać się uczestnikiem ponadczasowego święta piłkarskiego. I wcale nie chodzi o kolejny elektryzujący spektakl piłkarski z udziałem podopiecznych Adama Nawałki. Nie czeka nas bowiem mecz biało-czerwonych o ważne punkty kwalifikacji przed rosyjskim mundialem. Nic z tych rzeczy. W tych dniach bowiem będziemy świadkami Międzynarodowych Targów Piłkarskich "Świat Piłki"!


Pojawią się gwiazdy rodzimego i światowego futbolu, które wprowadzą nas podczas konferencji i wykładów w tajemnice i zawiłości piłkarskiego rzemiosła. Swoje akcesoria sportowe zaprezentuje ponad setka wystawców. Nie zabraknie tego co najpiękniejsze - prawdziwego wymiaru sportowego - dzieciarnia i młodzież będą miały okazję wziąć udział w turniejach. Do tego moc atrakcji w strefach rozrywki dla każdego. A zatem:

PGE Narodowy przez trzy dni stanie się światowym centrum futbolu

Kogo powitamy? Od kogo będziemy mieli okazję czerpać piłkarską wiedzę? Lista gości jest doprawdy imponująca. Swoim bogatym doświadczaniem podzielą się byli selekcjonerzy reprezentacji Polski - Andrzej Strejlau, Antoni Piechniczek i Jerzy Engel. Przybliżą nam wspaniale chwile z chlubnej przeszłości. Powspominamy cudowne momenty z 1974 i 1982 roku gdy polska drużyna narodowa siała popłoch w szeregach rywali z najwyższej piłkarskiej półki.

O swoich doświadczeniach opowiadać będą polscy szkoleniowcy - Henryk Kasperczak, Tadeusz Pawłowski, Maciej Skorża oraz Jan Urban. Powitamy zagranicznych fachowców i specjalistów od trenowania młodych talentów - Romeo Jozaka (UEFA), Renato Paivę (Benfica Lizbona), Chrisa Ramsey'a (Queens Park Rangers) czy Lothar Matuschaka, pierwszego opiekuna arcymistrza między słupkami - wielkiego Manuela Neuera.Obszar tematyczny konferencji zadowoli każdego. Zapoznamy się z arkanami prawa sportowego, dowiemy się jak powinien wyglądać trening na początku kariery, zajęcia początkujących bramkarzy. Ale to nie wszystko. Jak się odżywiać, jak się zabezpieczyć przed dotkliwymi skutkami przykrych kontuzji - tego wszystkiego będzie się można dowiedzieć podczas spotkań tematycznych.

Każdy fan futbolu znajdzie coś dla siebie

Ciekawe, wręcz ekscytujące wydarzenia nastąpią na płycie stadionu. Swoimi produktami pochwali się ponad setka wystawców z kilkudziesięciu krajów. Sprzęt sportowy, gadżety piłkarskie, odżywki, akcesoria bez których nie może się obyć szanujący się kibic - to tylko część atrakcji, które czekają na PGE Narodowym. Miłośnicy dobrej książki będą mieli w czym przebierać. Nie ma to jak dobra fachowa literatura.

Co trzeba uczynić by piłkarz był usatysfakcjonowany nie tylko sportowym wynikiem? By dobrze się czuł nie tylko na stadionie ale także przed meczem i po nim?

O tym poinformują nas przedstawiciele firm zajmujących się specyfiką piłkarską. Dowiemy się jak zorganizować zgrupowanie sportowe w kraju i zagranicą. Jaki kraj zgrupowania wybrać, jakie obiekty, jakie mecze sparingowe rozegrać - to wszystko zostanie nam przybliżone. Będziemy mieli nawet możność dowiedzieć się jak zbudować nowoczesny, funkcjonalny stadion, jak dobrać nawierzchnię na boisko w konkretnej strefie klimatycznej. Jednym słowem - co należy uczynić by futbol stał się nie tylko zjawiskiem ale także przyjemnością. To wszystko będziemy wiedzieli po kwietniowej imprezie. Po prostu będziemy mądrzejsi.Ale Świat Piłki to nie tylko wystawy, prelekcje i sztywna teoria. Nie zabraknie sportu z prawdziwego zdarzenia. Odbędą się trzy turnieje piłkarskie. Swój kunszt każdy będzie miał sposobność zademonstrować. Od przedszkolaka do seniora - wszyscy mile widziani. Zagrają strażacy, dziennikarze (redakcja Sport.pl również), studenci, emeryci. A wszystko pod okiem gwiazd futbolu. Jerzy Dudek opowie jak z Livepoolem triumfował w Lidze Mistrzów. O swoich przygodach piłkarskich wspomną doskonali piłkarze z Czech i innych krajów. Pracę dziennikarską przybliżą gwiazdy żurnalistyki - Stefan Szczepłek, Adam Godlewski, Dariusz Szpakowski.

Superatrakcja - specjalnie wydzielona strefa gdzie po atrakcyjnych cenach będzie można nabyć sprzęt sportowy. Udział znanych firm gwarantowany.

Więcej informacji TUTAJ

Cena kart wstępu na jeden dzień targowy przystępna i wynosi: 10 zł (ulgowy), 20 (normalny) i 40 (rodzinny). Można będzie nabyć również wejściówki na trzy dni w cenach 20 (ulgowe) i 40 (normalne) złotych. Bilety można nabyć poprzez Internet oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży. Dzieci do lat siedmiu - wstęp wolny.

Przypominamy - 7-9 kwietnia. Elektryczny weekend na PGE NARODOWYM. W piątek i sobotę w godz. 9-20 i w niedzielę w godz. 9-18. Kto się nie pojawi - z pewnością będzie tego długo żałował.