Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Były gracz Lecha Poznań znalazł nowy klub. Będzie grał w IV lidze!

Jak dowiedział się sport.pl Błażej Telichowski podpisał właśnie umowę z IV- ligową GKS Tarnovią Tarnowo Podgórne. 32-letni obrońca ma na koncie ponad 100 występów w ekstraklasie. W Tarnovii zagra z równie doświadczonymi zawodnikami.
Telichowski to czwarty były lechita, który dołączył do IV ligowego klubu z Wielkopolski. W drużynie występują też Zbigniew Zakrzewski, Bartosz Ślusarski i Marcin Kikut - grający trener.

- Telichowski to kolejny piłkarz z bogatą przeszłością ekstraklasową, który podniesie jakość zespołu. Cieszę się, że liczna młodzież występująca w Tarnovii będzie miała od kogo się uczyć. Rzadko zdarza się, aby na takim poziomie grało aż tylu zawodników występujących wcześniej na najwyższym poziomie - mówi z zadowoleniem Kikut.

Telichowski w swojej bogatej przeszłości oprócz Kolejorza grał też dla Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Poloniii Warszawa, Polonii Bytom i Podbeskidziu Bielsko Biała. Ostatnio był graczem GKSu Bełchatów i Miedzi Legnica. Jest duża szansa, że nowy nabytek klubu zagra już najbliższym ligowym meczu 18 marca.

Pozyskiwanie doświadczonych piłkarzy z mocnymi nazwiskami to nie jedyny sposób na budowanie silnej sportowej pozycji klubu. - Wizerunkowo i organizacyjnie przerastamy naszą ligę, a ewentualny awans - dziś lub jutro - chcemy zbudować na młodych chłopakach. Staramy się zapewnić im jak najlepsze warunki do rozwoju, a jednym z tych elementów jest granie i trenowanie z doświadczonymi zawodnikami - dodaje Jakub Brodewicz, odpowiedzialny za marketing w Tarnovii.

Warto dodać, że w Tarnowie Podgórnym gra też syn Piotra Reissa - Adrian.