Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery Sport.pl. Najpierw Joanna Jędrzejczyk, teraz Sebastian Staszewski z Polsatu

Sebastian Staszewski, czołowy reporter Polsat Sport oraz autor cyklu wywiadów "Wywiadówka Staszewskiego" w dzienniku Polska The Times, przechodzi do Sport.pl. Staszewski, podobnie jak twarz Sport.pl Paweł Wilkowicz będzie multimedialnym korespondentem obsługującym najważniejsze imprezy.
Staszewski to kolejne wzmocnienie Sport.pl po tym, jak w ostatnich tygodniach ambasadorką portalu została mistrzyni świata MMA Joanna Jędrzejczyk. Będzie ona m.in. tworzyć kontent na platformy social media Sport.pl. Do zespołu dołączył też w lutym Kacper Sosnowski (przeszedł z TVN24), a stałym współpracownikiem został analityk i trener piłkarski Andrzej Gomołysek.

- Sebastian to jeden z najambitniejszych i najbardziej dynamicznych reporterów telewizyjnych młodego pokolenia. Przy tym otwarty na nowe wyzwania, świetnie odnajduje się w najważniejszej dla Sport.pl rzeczywistości digitalowej - mówi Marcin Gadziński, dyrektor i wydawca Sport.pl. - W ostatnich latach zaimponował pracą reporterską przy piłkarskiej reprezentacji Polski. Stawiamy na dziennikarzy wszechstronnych, którzy sprawnie poruszają się w różnorodnych formach: wywiadach, reportażach, wideo i w mediach społecznościowych.

- Otrzymałem bardzo ciekawą propozycję, która oznacza dla mnie kolejny krok w dziennikarstwie sportowym - mówi Sebastian Staszewski. - Sport.pl pokazał wiele razy, że jest najlepszym miejscem do rozwoju dla multimedialnego dziennikarza. Do zespołu dołączam w idealnym momencie, niebawem piłkarskie Mistrzostwa Europy U-21 w Polsce, a w przyszłym roku Mundial w Rosji. Myślę już o nowych interaktywnych formatach. I dziękuję za to wyzwanie!

Sebastian Staszewski ma 26 lat, w przeszłości współpracował ze sportowefakty.pl i natemat.pl. Podczas Euro 2012 pracował dla brytyjskiej BBC. Od 2013 roku w Polsacie Sport, m.in. jako reporter podczas transmisji meczów piłkarskiej reprezentacji Polski w eliminacjach i finałach Euro 2016. Co tydzień publikował w dzienniku Polska The Times sportową rozmowę w cyklu "Wywiadówka Staszewskiego".