Zwycięzcę w meczu argentyńskiego pucharu wyłoniła... loteria!

Do niebywałej sytuacji doszło w jednym z argentyńskich pucharów. O tym, kto awansował do kolejnej rundy zdecydowała loteria!

Piłka nożna widziała już wiele sposobów na wyłonienie zwycięzcy w razie remisu - były złote czy srebrne bramki, rzuty karne, powtórki spotkań a nawet rzut monetą. Ale w Argentynie zdecydowano się na jeszcze inny krok.

W grudniu San Jorge zmierzyło się 1/4 finału z Sauce w regionalnych rozgrywkach prowincji Entre Rios. Sauce wygrało pierwszy mecz 2-1, ale w rewanżu przegrywało 0-1. Jeden z kibiców tego zespołu zaatakował jednak sędziego, przez co spotkanie zostało przerwane.

Federacja uznała wynik 1-0 dla San Jorge, przez co w dwumeczu było 2-2. Wtedy proponowano różne rozwiązania - dogranie 30 minut dogrywki czy rozegranie trzeciego, decydującego starcia - ale San Jorge te propozycje nie zadowalały.

W końcu władze regionalne zdecydowały, że o awansie zadecydują numery wylosowane w loterii! Parzysta suma liczb miała dać awans do półfinału San Jorge, natomiast nieparzysta Sauce. Wylosowano 1708, więc szczęście uśmiechnęło się do San Jorge. W półfinale zagra z San Jose - to mecz, który powinien był się odbyć pod koniec grudnia.

Ile wart jest Lewandowski? Oni zaktualizowali wartość piłkarzy w Bundeslidze. Jest najlepiej!