Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Koniec z wielkimi gwiazdami wyjeżdżającymi do Chin? Zmiana przepisów zatrzyma szalone transfery

Chińskie kluby, kuszące czołowych zawodników z najmocniejszych europejskich klubów gigantycznymi kontraktami, mogą mieć teraz problem w walce o usługi najlepszych piłkarzy globu. W życie wchodzą nowe przepisy, które uniemożliwią klubom Super League budowanie drużyn opartych na gwiazdach europejskich boisk.
Chińska Federacja Piłkarska postanowiła ograniczyć liczbę piłkarzy z zagranicy mogących występować w wyjściowym składzie z czterech do trzech. Oznacza to problem dla wielu klubów, które pozyskały w zimowym okienku transferowym po kilku obcokrajowców, jak chociażby prowadzony przez Andre Villasa-Boasa Shanghai SIPG.

Federacja tłumaczy, że decyzję podjęła w celu zatrzymania trendu sprowadzania wielkich gwiazd z Europy. Ma to ułatwić występy w lidze rodzimym zawodnikom i przysłużyć się rozwojowi piłkarzy urodzonych w Chinach.

Nowe przepisy zablokowały transfery m.in. Diego Costy z Chelsea Londyn i Edinsona Cavaniego z Paris Saint-Germain. - Mieliśmy już dla nich gotowe kontrakty, ale decyzja federacji sprawiła, że musieliśmy zakończyć negocjacje - mówi w rozmowie z ESPN Shu Yuhui, właściciel klubu Tianjin Quanjian.

Rozgrywki Super League rozpoczną się w marcu. W ostatnich miesiącach do Chin przenieśli się tacy zawodnicy jak Carlos Tevez, Oscar czy Ezequiel Lavezzi.Juventus pokazał nowy herb. Nawet Bob Budowniczy złapał się za głowę [MEMY]
Więcej o:
Komentarze (5)
Koniec z wielkimi gwiazdami wyjeżdżającymi do Chin? Zmiana przepisów zatrzyma szalone transfery
Zaloguj się
 • kurwicycek

  Oceniono 2 razy 2

  Coś mi się zdaje, że Teves zaraz zostanie Chińczykiem...

 • viasoro

  0

  Kto was uczy tych tytułów niezgodnych z treścią zawartej pod nimi informacji? Prof. Tabloid?

 • tomekgaz

  0

  "Nowe przepisy zablokowały transfery m.in. Diego Costy z Chelsea Londyn i Edinsona Cavaniego z Paris Saint-Germain". Rozumiem , że dwaj wyżej wymienieni nie załapaliby sie do grupy 3 grających obcokrajowców w swoich drużynach :-). Brawo Panie Redaktorze !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX