Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Materazzi kpi z Zinedine'a Zidane'a

Marco Materazzi 10 lat temu zdobył z Włochami mistrzostwo świata. W finale z Francją zasłynął golem i tym, że kapitan "Trójkolorowych", Zinedine Zidane uderzył go "z byka", za co dostał czerwoną kartkę. W rocznicę triumfu Materazzi strollował "Zizou"
Była dogrywka finału rozgrywanego w Berlinie. Po 90 minutach Włosi remisowali z Francuzami 1:1, po golach Materazziego i Zidane'a. W 110 minucie kapitan Francuzów zaatakował głową Materazziego, za co argentyński sędzia Horacio Elizondo wyrzucił go z boiska. Mecz zakończyły rzuty karne, wygrane przez Włochów 5-3.

Materazzi przyznał się potem, że sprowokował Zidane'a, używając "głupich słów" w odpowiedzi na rzucone przez Zidane'a kpiące: "jeśli chcesz moją koszulkę, dam ci ją po meczu" (Materazzi trzymał wtedy Francuza za koszulkę). Materazzi zdradził, co powiedział, rok później, w rozmowie z włoska gazetą "TV Sorrisi e Canzoni" - na koszulkowa ofertę miał odpowiedzieć "wolę k..., jaką jest twoja siostra".

Materazzi uczcił zdobycie tytułu w osobliwy sposób - postawił w domu niewielki ołtarzyk, na którym są specjalna piłka i koszulka oraz... zdjęcie przedstawiające animowane odtworzenie pamiętnego zdarzenia: Zidane wali "z byka" Materazziego, który wznosi Złotą Nike - Puchar Świata. Jeśli ktoś mógłby mieć jakieś wątpliwości, postać uderzająca głową ma symbol Francji - galijskiego koguta.

Ikona Sportu 2016 - Głosuj! [PLEBISCYT]


Piłkarze, którzy w 2016 r. dla kasy zrezygnowali z kariery [TOP 10]