Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Diego Maradona kłusownikiem?

"El Mundo Deportivo" publikuje zdjęcia Diego Maradony z polowania z zabitym oryksem, ale dziennik zaznacza, że nie ma pewności, czy to nie jest fotomontaż.
Do internetu trafiło zdjęcie Maradony ze strzelbą w jednej ręce i zabitym zwierzęciem w drugiej. Jak wyjaśnia dziennik "El Clarin" to będący na wymarciu gatunek oryksa arabskiego. Argentyński dziennikarz śledczy Nacho Montes de Oca dodaje, że zabite zwierze było bardzo młode. Starsze osobniki są o wiele większe, a do tego zachowują się agresywnie, gdy czują zagrożenie i nie są łatwym celem dla myśliwych.

W Argentynie na Maradonę spadła lawina krytyki. Internauci nie pozostawili na nim suchej nitki po tym, jak opublikowano zdjęcie, choć w argentyńskich mediach jest spór, czy zdjęcie jest prawdziwe.

Maradona jest jednym z najlepszych piłkarzy w historii. W 1986 roku niemal w pojedynkę zdobył dla Argentyny mistrzostwo świata. Jego życie jest pełne kontrowersji m.in. w latach 80 i 90 był uzależniony od narkotyków przez co niemal stracił życie, w 1998 roku postrzelił dziennikarza, był zawieszony za stosowanie dopingu, gdy grał we Włoszech, unikał płacenia podatków.

Polskie gwiazdy sportu jako "Popek"! [ZOBACZ]