Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Katastrofa Chapecoense. 40 mln Euro wsparcia od PSG i 3 mln od Ronaldo? To kłamstwa

Po katastrofie samolotu z drużyną Chapecoense w internecie pojawiło się kilka informacji, które okazały się fałszywe, a jednak obiegły sieć, zdobyły spory zasięg, a wielu czytelników uznało je za prawdziwe. Tak było chociażby z wiadomością, że PSG zdecydowało się przekazać Chapecoense 40 mln euro, a Cristiano Ronaldo miał z kolei przelać 3 mln.
Jako pierwsza pojawiła się informacja o pomocy od PSG. Nabrały się na nią również niektóre polskie portale. Tysiące polubień, udostępnień czy retweetów zdobytych na fałszywej informacji. Dopiero francuski dziennik Le Parisien sprawdził informację u źródła i okazała się ona nieprawdziwa.

Potem pojawiła się plotka o 3 mln euro od Cristiano Ronaldo. Też po jakimś czasie została zdementowana.

Katastrofa Chapecoense

Do katastrofy doszło w poniedziałek ok. 22.15 czasu lokalnego (4.15 w Polsce) w kolumbijskim Medellin. Na pokładzie było 81 osób, w tym 22 piłkarzy zespołu brazylijskiej ekstraklasy.

Katastrofę w Medellin przeżyło trzech piłkarzy - Alan Ruschel, Jackson Follman oraz Neto, dwoje członków załogi Ximena Suarez i Erwin Timuri, a także dziennikarz Rafael Hensel.

Z powodu tragedii zostały wstrzymane wszystkie rozgrywki piłkarskie w Brazylii, a także finał Pucharu Copa Sudamericana (Puchar Ameryki Południowej). W środę Chapecoense miało zmierzyć się w nim z Atletico Nacional.

W Chapeco ogłoszono 30-dniową żałobę, odwołano też wszystkie zaplanowane zabawy sylwestrowe.

Setki kibiców oddały hołd zmarłym piłkarzom Chapecoense. Przejmujące [ZDJĘCIA]