Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

FIFA rozwiązała specjalny oddział zwalczający rasizm. "Zadanie w pełni wykonane"

FIFA broni decyzji o rozwiązaniu komórki zwalczającej rasizm. Krytycy określają ten ruch jako "haniebny"
FIFA Taskforce Against Racism and Discrimination to specjalny oddział organizacji, powołany w 2013 r., by nakreślić strategie walki z rasizmem i dyskryminacją. - Mieli specjalne zadanie, który w pełni wykonali - mówi sekretarz generalna, Fatma Samba Diouf Samoura.

- To, że FIFA go rozwiązała i uważa, że jego zadanie jest wykonane jest ekstremalnie martwiące - uważa były wiceprezydent FIFA, książę Ali Bin al.-Hussein. - Wyobrażenie, które przedstawia obecne kierownictwo FIFA, jakoby rekomendacje oddziału zostały wprowadzone w życie, jest karygodne - dodaje.

Antydyskryminacyjna grupa Kick It Out jest "skonsternowana":

- To wydarza się w czasie, w którym dostajemy wyraźne dowody na rozwój dyskryminacji, uprzedzeń i nienawiść w rozwiniętych społeczeństwach - czytamy w oświadczeniu organizacji. - W rzeczywistości, rasizm żyje i ma się dobrze w Europie i innych częściach świata - dodaje prezes, lord Herman Ouseley.

Szefujący organizacji Hope not Hate [Nadzieja, nie Nienawiść] Nick Lowles powiedział BBC, że decyzja o zamknięciu komórki wysyła "bardzo zły sygnał". Zarówno Ouseley jak i Lowles kwestionują przyszłe działania FIFA w tym temacie. - Pozostało wiele bardzo poważnej pracy do wykonania - dodaje była członkini oddziału, Osasu Obayiuwana.

FIFA podkreśla, że nadal zamierza stosować zasadę "zero tolerancji".

Zalecenia specjalnej komórki FIFA

Antyrasistowski oddział został założony przez byłego szefa FIFA, Seppa Blattera i dowodzony przez Jeffreya Webba aż do jego aresztu w 2015 r. Webb był zamieszany w aferę korupcyjną w FIFA.

Komórka zalecała m.in. dodatkowych obserwatorów na meczach i dotkliwe kary finansowe dla klubów, działaczy albo kibiców, dopuszczających się aktów rasizmu.Sztangistki też mogą być piękne. Hiszpanka zachwyca kibiców swoją urodą [DUŻE ZDJĘCIA]


Zdjęcie Lanki Puma EVOPOWER 4.3 FG (103562) Zdjęcie Lanki Puma EVOPOWER 4.3 TRICKS FG 103585 Zdjęcie Lanki Puma EVOSPEED 14 FG 103264
Lanki Puma EVOPOWER 4.3 FG ... Lanki Puma EVOPOWER 4.3 TRI... Lanki Puma EVOSPEED 14 FG 1...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info


Czy problem rasizmu na stadionach wyraźnie się zmniejszył?