El. MŚ 2018: Wygrana Brazylii, Argentyna straciła dwa punkty

Po ośmiu kolejkach eliminacji do mistrzostw świata w Rosji w strefie Conmebol Urugwaj zajmuje pierwszej miejsce z dorobkiem 16 punktów. Tuż za nim znajduje się Brazylia oraz Argentyna. Czwarte i ostatnie miejsce gwarantujące bezpośredni awans na mistrzostwa w tej strefie jest zajęte przez Kolumbię.

Argentyńczycy przegrywali z Wenezuelą 0:2. ale zdołali się podnieść po bramkach Lucasa Pratto oraz Nicolasa Otamendiego.

Brazylijczycy wygrali z Kolumbią 2:1. Kluczowe dla przebiegu spotkania było wejście na boisko Philippe Coutinho w 66 minucie. Po ośmiu minutach od wejścia na boisko zaliczył kluczowe podanie przy bramce Neymara.

Pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej do mistrzostw świata w Rosji zajmuje jednak Urugwaj, który pokonał Paragwaj 4:0. Bohaterem spotkania został Edison Cavani, który strzelił dwie bramki.