Eliminacje MŚ 2018. Próba przekupstwa przed meczem Salwadoru z Kanadą? Piłkarze ujawnili ofertę

30 dolarów za każdą minutę gry na boisku, jeśli pokonają Kanadę - taką ofertę dostali piłkarze Salwadoru przed meczem z Kanadyjczykami w eliminacjach mistrzostw świata. Salwadorczycy przedstawili taśmy z nagraniami na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.
Piłkarze Salwadoru na nocnej konferencji prasowej ujawnili taśmę z - ich zdaniem - próbą przekupstwa. Słychać na niej głos biznesmena z Salwadoru Ricardo Padilli, który oferuje piłkarzom pieniądze za wygrany mecz z Kanadą: 30 dolarów za każdą minutę gry jeśli wygrają, 20 dolarów jeśli zremisują i po 15 dolarów jeśli przegrają 0:1. Padilla miał być tylko pośrednikiem, bo propozycja miała pójść ze strony Hondurasu, który walczy z Kanadą o drugie miejsce w grupie.

W grupie A eliminacji strefy CONCACAF liderem jest Meksyk z 15 punktami na koncie. Drugi jest Hionduras, który ma siedem punktów, trzecie miejsce zajmuje Kanada z czterema "oczkami", a Salwador jest czwarty i ma dwa punkty. Do zakończenia tej fazy eliminacji pozostała jedna kolejka spotkań, a z grupy wychodzą dwa najlepsze zespoły. Wszystkie wyniki, za które piłkarze Salwadoru mieliby dostać pieniądze, premiowałyby awansem Honduras.

Ale Padilla choć przyznał, że spotkał się z piłkarzami, zaprzeczył, że ofertę złożył Honduras. Upiera się, że sam chciał nagrodzić piłkarzy premiami, bo jest zmęczony słabymi wynikami reprezentacji. I zapowiedział, że będzie bronił swojego dobrego imienia w sądzie.