Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pytanie o reprezentantów

Dlaczego pięciu reprezentantów grających w polskiej lidze - Radosław Kałużny, Bartosz Karwan, Arkadiusz Klimek, Mariusz Kukiełka, Jacek Zieliński - zagrało słabe mecze? Odpowiada selekcjoner kadry Jerzy Engel.
Nie robiłbym z tego problemu. Wiele zależy od podejścia do meczu, wagi meczu i wyniku. Kałużny, owszem, otrzymał czerwoną kartkę, Wisła przegrała 0:3, ale to cały zespół Oresta Lenczyka grał źle. Kukiełka rozegrał poprawny mecz, wywalczył rzut karny. Na jego ocenie cieniem kładzie się to, że Amica przegrała ze Stomilem. Legia, w której grają Karwan i Zieliński, wygrała. Zieliński popełnił tylko jeden błąd. A Karwan? Miał asystę.

Równolegle świetne spotkania zagrali reprezentanci za granicą. Kryszałowicz strzelił dwie piękne bramki. Strzelić dwa gole w Bundeslidze, to nie jest takie proste. Marcin Żewłakow strzelił dwie bramki w lidze belgijskiej. Strzelić dwa gole Anderlechtowi w meczu wyjazdowym, to nie jest takie proste. Hajto był najlepszym zawodnikiem w Leverkusem, gdzie Schalke pokonało 3:0 Bayer. Przyzwoicie zagrał w tym samym meczu Wałdoch. Ważne jest to, jak prezentuje się drużyna. Jeden zawodnik nie może wpłynąć na cały zespół.