Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jak Janas stworzył drużynę na mecz z Amerykanami

Pewniakiem w kadrze Janasa jest bramkarz Liverpoolu Jerzy Dudek. Trener poszukuje dla niego dublera. Dziś zmiennikiem Dudka będzie Maciej Nalepa, któremu Janas da zagrać 45 minut. - Żeby kogoś sprawdzić, trzeba wystawić go w trudnych meczach, a nie z Kazachstanem, gdzie bramkarz nie może się niczym wykazać - mówi selekcjoner.

Janas ma kłopoty z obroną. Młody stoper Arkadiusz Głowacki z Wisły Kraków nie został powołany, bo dopiero co wyleczył kontuzję. Z urazem ze zgrupowania wyjechał Michał Żewłakow (Anderlecht). Zostało pięciu obrońców, w tym Tomasz Hajto, który jest ukarany za czerwoną kartkę i nie zagra w dwóch meczach zaczynających eliminacje MŚ 2006.

Kłopoty są i w środku pomocy, bo uraz leczy Mariusz Kukiełka, który znakomicie spisał się w ostatnich pojedynkach towarzyskich. Janas powołał Arkadiusza Radomskiego z Heerenven i raczej da mu szansę gry od początku, bo wracający do kadry Mirosław Szymkowiak z Wisły dopiero wyleczył uraz. - A poza tym Radomski dobrze gra w Holandii i na szansę zasługuje - mówi selekcjoner. Partnerem Radomskiego będzie Mariusz Lewandowski.

Skrzydłowymi będą pewniak Krzynówek (z lewej) i walczący o miejsce w kadrze 21-letni Euzebiusz Smolarek (z prawej). - Widziałem Smolarka w ostatnich meczach Feyenoordu i zawsze grał bardzo dobrze. Miał dostać szansę już w meczu ze Słowenią, nie przyjechał, ale dostanie ją teraz - mówi Janas. Zmiennikiem Krzynówka będzie Sebastian Mila z Groclinu, a Smolarka Damian Gorawski z Wisły, który zdobył uznanie trenera w testowym meczu ze Słowenią.

W ataku zagrają Grzegorz Rasiak z Maciejem Żurawskim, a rezerwowym będzie Marek Saganowski powołany za kontuzjowanego Andrzeja Niedzielana.