Barcelona i Liverpool odpadły z Pucharu UEFA

FC Barcelona nie zdołała strzelić na Camp Nou ani jednego gola Celticowi. Po bezbramkowym remisie do ćwierćfinału awansowała drużyna z Glasgow, która wygrała pierwszy mecz 1:0. Z Pucharu UEFA odpadł też Liverpool Jerzego Dudka, który uległ w Marsylii Olympique 1:2. W pierwszym meczu było 1:1.

Kolejny wielki klub, który znalazł się za burtą pucharowej rywalizacji to włoska Roma. Rzymianie pokonali wprawdzie na Stadio Olimpico Villarreal 2:1, ale strat z przegranego 0:2 pierwszego spotkania odrobić nie zdołali.

Najbardziej dramatyczny przebieg miało spotkanie Interu z Benfiką. Przed dwoma tygodniami w Lizbonie było 0:0. W Mediolanie padło aż siedem goli. Pierwszego strzelił dla Benfiki Nuno Gomes w 36 minucie, wyrównał Nigeryjczyk Nigerian Obafemi Martins w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Po kilkunastu minutach drugiej było już 3:2, gole dla Interu strzelili Alvaro Recoba i Christian Vieri, a dla Benfiki ponownie Gomes. Później kolejną bramkę strzelił Martins, ale Benfica walczył do końca. Zdołała zdobyć gola kontaktowego i kibice na San Siro obejrzeli bardzo emocjonującą końcówkę. Inter jednak dowiózł wynik 4:3 do końca.

Jerzy Dudek nie zawinił przy żadnym golu w meczu z Olympique. Zarówno przy strzale z karnego Drogby, jak i uderzeniu głową Aboudlaye Meite Polak nie miał żadnych szans. Przez blisko godzinę "The Reds" grali w dziesiątkę. W 36 minucie czerwoną kartką za faul na Stevie Marlecie został ukarany chorwacki obrońca Igor Biscan.

Do ćwierćfinałów awansowało też Girondins Bordeaux, które w poprzedniej rundzie wyeliminowało Groclin Grodzisk. Francuzi dość gładko (4:1 w dwumeczu) uporali się z belgijskim Club Bruges. Finałową ósemkę uzupełniają PSV Eindhoven, Newcastle Utd. i Valencia, która dopiero w dogrywce zapewniła sobie zwycięstwo (dające awans) nad rewelacją tegorocznej edycji Pucharu UEFA - tureckim Genclerbirligi.

Wyniki spotkań rewanżowych 1/8 finału Pucharu UEFA (Wielkimi literami ćwierćfinaliści):

Club Bruges - GIRONDINS BORDEAUX 0:1 (0:0): Chamakh (85.). (Pierwszy mecz 1:3)

PSV EINDHOVEN - AJ Auxerre 3:0 (2:0): Kezman (4., 27.), Van Bommel (73.). (Pierwszy mecz 1:1)

AS Roma - VILLAREAL 2:1 (1:0): Emerson (10.), Cassano (50.) - Anderson (66.). (Pierwszy mecz 0:2)

Barcelona - CELTIC GLASGOW 0:0. (Pierwszy mecz 0:1)

Mallorca - NEWCASTLE UTD. 0:3 (0:0): Shearer (46., 89.), Bellamy (78.). (Pierwszy mecz 1:4).

INTER MEDIOLAN - Benfica Lizbona 4:3 (1:1): Martins (45., 70.), Recoba (60.), Vieri (64.) - Gomes (36., 67.), Tiago (77.). (Pierwszy mecz 0:0).

OLYMPIQUE MARSYLIA - Liverpool 2:1 (1:1): Drogba (38., karny), Meite (58.) - Heskey (15.). (Pierwszy mecz 1:1).

VALENCIA - Genclerbirligi (Turcja) 2:0 (1:0, 0:0): Mista (64.), Vincente (94.). (Pierwszy mecz 0:1)