Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Abby Wambach aresztowana za jazdę po alkoholu

Mistrzyni świata w piłce nożnej Abby Wambach została aresztowana za jazdę po pijanemu. 35-latka, która w ubiegłym roku zakończyła karierę jeździła pod wpływem alkoholu ulicami Portland.
Wambach została zatrzymana w sobotę w nocy po tym, jak przejechała na czerwonym świetle. Prowadziła Range Rovera. Zrobiony na miejscu test alkomatem wykazał obecność alkoholu we krwi. Po przyjeździe na komisariat policja zrobiła drugi test, który ponownie nie pozostawił złudzeń - była mistrzyni olimpijska, mistrzyni świata prowadziła pod wpływem alkoholu.

Została zwolniona do domu po zapłaceniu wysokiej kaucji.

"Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że zawsze wymagam od siebie najwięcej. Zawiodłam siebie i innych. Biorę pełną odpowiedzialność za swoje czyny. Obiecuję, że zrobię wszystko, by mój straszny błąd nie powtórzył się w przyszłości" - napisała Wambach na Facebooku. "Przepraszam rodzinę, przyjaciół, kibiców i tych wszystkich, którzy muszą szukać lepszych wzorców" - dodała.

Wambach jest najbardziej bramkostrzelną piłkarką w historii USA. Zdobyła w sumie 184 gole. Grała w kadrze przez 15 lat. Dwa razy zdobyła z reprezentacją mistrzostwo olimpijskie - w 2004 i 2012 roku.Skandaliczny quiz! Pamiętasz co przeskrobały gwiazdu futbolu?