Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Rumuńscy piłkarze włączyli się w akcję społeczną. Zamienili numery na... działania matematyczne

Rumuńscy piłkarze, zamiast tradycyjnych koszulek treningowych, włożyli bluzy, na których widnieją działania matematyczne. To element akcji społecznej.
W niedzielę o godz. 20:45 piłkarze Rumunii zmierzą się w Cluj z Hiszpanią. Podczas przygotowań do spotkania na plecach piłkarzy pojawiły się proste rachunki matematyczne, których wynik dawał rzeczywisty numer danego zawodnika.

Pomysł powstał jako odpowiedź na coraz gorsze wyniki w matematyce wśród rumuńskich dzieci. Wskaźniki z 2014 roku umieszczają ten kraj na jednym z najgorszych miejsc w całej Unii Europejskiej.

- Sport i edukacja uzupełniają się wzajemnie. Dzięki temu projektowi, dzieci nauczą się podstaw piłki nożnej oraz będą mieli okazję zetknąć się z matematyką w atrakcyjnym wydaniu - powiedział Razvan Burleanu, prezes rumuńskiej federacji piłkarskiej.

Rumunia zakwalifikowała się do Euro 2016 z drugiego miejsca w grupie F (przegrali tylko z rywalem Polaków - Irlandią Północną). Piłkarze Anghela Iordanescu w meczu otwarcia turnieju zagrają z gospodarzami - Francją.