Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Euro 2016. Jason Denayer przeżył trzy zamachy w dziesięć dni

Jason Denayer, zawodnik Galatasaray wypożyczony z Manchesteru City, ma niebywałe szczęście - albo pecha, zależnie od tego, jak spojrzeć na jego nietypowy przypadek. W ciągu ostatnich dziesięciu dni przeżył trzy zamachy terrorystyczne!

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wszystko zaczęło się 13 marca. Po meczu jego Galatasaray z Genclerbirligi w Ankarze wybuchł samochód z materiałami wybuchowymi. To był samobójczy atak, w zamachu zginęło 37 osób, a 125 zostało rannych. Zginął m.in. ojciec reprezentanta Turcji i kolegi Denayera - Umuta Buluta.

Pięć dni później Denayer był wraz z drużyną w Stambule, gdzie miało się odbyć derbowe spotkanie z Fenerbahce. Zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze, przez co zginęło pięć osób, a 36 zostało rannych. Derby Stambułu ostatecznie odwołano.

We wtorek Denayer był w Brukseli, jako że został powołany do reprezentacji Belgii na towarzyski mecz z Portugalią. Niestety, na lotnisku Zaventem oraz na stacji metra Maelbeek dokonano kolejnych zamachów bombowych. Zginęły w nich co najmniej 34 osoby, a 200 kolejnych zostało rannych.

Tak mają wyglądać koszulki Bayernu, Barcelony, Realu Madryt i innych zespołów na najbliższy sezon [ZDJĘCIA]