Skandal w Anglii. Diego Costa ugryzł rywala i opluł sędziego!

Napastnik Chelsea oszalał. W ćwierćfinałowym meczu Pucharu Anglii pomiędzy Evertonem i Chelsea, Diego Costa ugryzł rywala, a na dodatek opluł sędziego. Grozi mu surowa kara.
Chelsea przegrywała z Evertonem 0:2, gdy w 84. minucie Diego Costa dał upust swojej frustracji. Napastnik Chelsea zaatakował głową Garetha Barry'ego, a następnie go ugryzł! Reprezentant Hiszpanii natychmiast wyleciał z boiska, a w Anglii zaczęła się gorąca dyskusja na temat zachowania Costy.

Tym bardziej, że to nie był to pierwszy skandaliczny wybryk napastnika Chelsea w tym meczu. Jeszcze w pierwszej połowie 27-latek obejrzał żółtą kartkę od sędziego Michaela Olivera i bezczelnie splunął mu w nogi.

Pewne jest jedno. Napastnika Chelsea czeka surowa kara od FA, która ma Costę na czarnej liście od dłuższego czasu. Reprezentant Hiszpanii ma w Anglii opinię skandalisty i już niejednokrotnie był karany za swoje zachowanie na boisku przez angielską federację.

W podobnej sytuacji FIFA dotkliwie ukarała Luisa Suareza, który ugryzł swojego rywala podczas Mistrzostw Świata w Brazylii. Reprezentant Urugwaju został ukarany czteromiesięcznym zakazem wszelkiej aktywności piłkarskiej. Później kara została zmniejszona i Suarez mógł trenować z zespołem. Ostatecznie został zawieszony na dziewięć oficjalnych meczów reprezentacji i dostał wysoką karę finansową.

Chelsea przegrała z Evertonem 0:2 i straciła szansę na zdobycie jakiegokolwiek trofeum w tym sezonie.

Niżej możecie zobaczyć skrót tego meczu! Sytuacja z Diego Costą od 1:50.