Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Real już nie jest najbogatszym klubem na Ziemi. Chińczycy liderem!

Real Madryt, Barcelona, Manchester United, Bayern Monachium - do tej pory to te kluby wiodły prym w rankingach najbogatszych klubów piłkarskich świata. Do czasu! Nowym liderem właśnie został chiński klub Guangzhou Evergrande.
Wartość rynkowa chińskiego klubu wynosi 21,8 mld juanów, czyli w sumie 3,35 miliarda dolarów - poinformowała chińska agencja informacyjna Xinhua. To oznacza, że na liście najbogatszych piłkarskich klubów świata mamy prawdziwą rewolucję. Klub, który wcześniej nie pojawiał się w rankingu, stał się nagle jego liderem. Zepchnął Real Madryt na drugą pozycję. Wartość "Królewskich" to 3,26 miliarda dolarów.

Na trzecim miejscu jest Barcelona, której wartość wyceniana jest na 3,16 miliarda. Pozostałe pozycje zajmują Manchester United (3,10 mld dolarów), Bayern Monachium (2,35 mld), Manchester City (1,38 mld), Chelsea (1,37 mld), Arsenal (1,31 mld), Liverpool (982 mln), Juventus (837 mln) i AC Milan (775 mln)."Powinien kupić broń i strzelić sobie w łeb", czyli która gwiazda piłki nożnej to powiedziała? [QUIZ]


Więcej o:
Komentarze (37)
Piłka nożna. Real już nie jest najbogatszym klubem na Ziemi. Chińczycy liderem!
Zaloguj się
 • smiki48

  Oceniono 9 razy 7

  przypomnę stary dowcip o wielkich interesach:
  Jasiek mówi do Mańka
  - wiesz, zrobiłem dziś wspaniały interes,sprzedałem psa za 50 tysięcy zł
  - a gdzie masz kasę?
  -dostałem dwa koty po 25 tysięcy każdy

 • Jacek Tomaszewski

  Oceniono 8 razy 6

  Ha, ha dobry żart. Ciekawe w jaki sposób agencja Xinhua ustaliła rynkową wartość klubu. Klub nie jest notowany na żadnej giełdzie - 2 korporacje posiadają 100% udziałów. Więc 3 mld USD to on będzie wart jak ktoś zechce za niego tyle zapłacić. Obecny główny właściciel (Evergrande Real Estate group) kupił klub w 2010 roku za 100 ml yuanów czyli niecałe 15 mld USD według ówczesnego kursu. To że wydali kupę pieniędzy na transfery może co najwyżej oznaczać, że wartość klubu jest ujemna czyli, że mają długi wobec właścicieli większe niż wartość aktywów klubu. Wątpię,żeby z przychodów z działalności sportowej byli w stanie sfinansować choćby pensje swoich piłkarzy. Tak więc Panowie dziennikarze - warto trochę pomyśleć zanim się przedrukuje jakąś bzdurę z chińskiej agencji prasowej.

 • stronzo_bestiale

  Oceniono 2 razy 2

  Późno bo późno, ale Chinole odkryli że w piłce nożnej można świetnie prać kasę.
  Rzecz w Europie znana od dawna.

 • wayn

  Oceniono 2 razy 2

  Tekst wart najwyższych dziennikarskich wyróżnień!!!!! Chyba dziecko z 4 klasy podstawówki napisało by lepszy tekst. Pozdrowienia dla mgr dziennikarzy.

 • baba788

  Oceniono 1 raz 1

  zachodnim klubom bardziej zalezy na obecnosci w Chinach niz Europie wschodniej, mozecie sie tutaj po katolicku frustrowac ale to takie walenie glowa o fakty jak skrzydlo samolotu o brzoze, czyli powtarzanie umyslowe harakiri Macierewicza - congrats

 • nagabywacz-kur

  Oceniono 1 raz 1

  a gdzie Sztacheta Kołobrzeg?

 • lech2011

  Oceniono 3 razy 1

  Konkurencja ma charakter finansowy, a nie sportowy.
  Wygrywa bogatszy i to ma się nijak do sportu.
  Klub lepszy to ten, który może więcej piłkarzy wykupić z biedniejszych klubów.

  @Bigosmiszcz - noga się kończy...

 • zalep

  Oceniono 1 raz 1

  A u nas jeden klub jest bezcenny. To klub parlamentarny...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX