Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pogoń Szczecin - Stomil Olsztyn 1:0 (1:0)

- Czekamy na spotkanie Zagłębia z Wisłą i oczywiście kibicujemy zagłębiakom - mówił w sobotę po meczu trener Pogoni Edward Lorens. Doping okazał się skuteczny. Wisła przegrała w Lubinie i to Pogoń została mistrzem jesieni. Szczecinianie mają tyle samo punktów co Wisła, ale wygrali bezpośredni mecz.

Pogoń zwyciężyła Stomil minimalnym nakładem sił. Bramkę zdobył Daniel Dubicki po ładnej akcji Dariusza Gęsiora i Roberta Dymkowskiego. To pierwsze trafienie Dubickiego w meczu ligowym, od kiedy gra w Pogoni. - Cieszę się, że potrafiłem się odblokować, i dobrze, że choć w ostatnim meczu - mówił Dubicki. - Strzelałem już bramki w Pucharze Ligi, ale w lidze ciążyło na mnie jakieś fatum.

- Straciliśmy bramkę jak harcerze - stwierdził trener olsztynian Józef Łobocki. - Kowalczyk dał sobie odebrać piłkę, Gęsior ładnie z nią "pojechał", no i kolejny błąd Januszewskiego w kryciu Dubickiego.

Po meczu cieszyli się piłkarze i kibice Pogoni, zatroskaną minę miał prezes klubu Sabri Bekdas. W sobotę odbyło się walne zgromadzenie akcjonariuszy SSA Pogoń. Okazało się, że gmina Szczecin mająca przekazać spółce pod zabudowę tereny wokół stadionu Pogoni nic w tym kierunku nie robi. Bekdasowi, który zainwestował w klub w tym roku 16 mln zł, powoli kończy się cierpliwość. Terminem granicznym ma być 18 grudzień. Po nim prezes Pogoni może przestać finansować zespół.

Mimo kłopotów Sabri Bekdas pojawił się niemal z całym zarządem spółki na otwarciu klubu Planet Sport, którego współwłaścicielem jest bramkarz Pogoni Majdan.

Gracz meczu

Daniel Dubicki

Strzelił zwycięską bramkę dla Pogoni, która dała jej trzy punkty, a po porażce Wisły tytuł mistrza jesieni.

Pogoń - Stomil

19 strzały 4

8 celne 1

1 słupki i poprzeczki 0

22 faule 25

15 rożne 1

2 żółte kartki 2

1 spalone 2

Strzelec bramki

Pogoń: Dubicki (26. z podania Dymkowskiego).

Widzów 8 tys.

Pogoń: Szypowski - Kaliciak, Węgrzyn, Skrzypek Ż - Ława (85. Kaczorowski), Wiechowski (61. Chi Fon), Dźwigała Ż, Gęsior, Bednarz - Dymkowski (75. Salenko), Dubicki.

Stomil: Krzyształowicz - Lenart, Januszewski, Matuk, Kościuczuk, Siniczyn - Orliński (25. Radziwon), Kwiatkowski, Kowalczyk - Sawicki (65. Ramelis), Matys.