Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ruch Chorzów - Ruch Radzionków 1:2 (1:0)

Radzionkowianie zdobyli pierwsze punkty na wyjeździe. Dzięki zwycięstwu nad Ruchem Chorzów opuścili ostatnie miejsce w tabeli.

Spotkanie dwóch śląskich zespołów nie stało na wysokim poziomie, ale jak na derby przystało, walki i dramaturgii nie brakowało. Sędzia pokazał aż dziewięć żółtych kartek, w tym dwie dla obrońcy chorzowskiej drużyny Macieja Mizi.

Trener Jan Żurek po ostatnim gwizdku sędziego mógł się czuć usatysfakcjonowany. Sezon rozpoczął w Chorzowie, ale po serii porażek rozstał się z tą pracą. Teraz wrócił na Cichą w roli trenera koordynatora radzionkowian. Jak się okazało, powrót ten był zwycięski.

W pierwszej połowie lepiej spisywali się gospodarze. Chorzowianie starali się grać szybko i składnie. Nie zawsze im się to udawało, ale kilka akcji mogło zakończyć się golami. Wykorzystali tylko jedną - Dariusza Klyttę strzałem po ziemi zaskoczył Robert Górski. W pierwszej połowie bramkarz gości jeszcze raz wyciągał piłkę z siatki. Tym razem jednak sędzia uznał, że strzelec Sławomir Paluch był na pozycji spalonej. Chorzowianie długo nie mogli się pogodzić z tą decyzją i jak pokazała powtórka telewizyjna, mieli rację. Gol padł prawidłowo.

Po przerwie więcej szczęścia mieli goście. Wyśmienite okazały się zmiany dokonane przez trenera Jana Pietrygę. Piotr Żaba był faulowany w polu karnym i arbiter podyktował jedenastkę. Z kolei Marian Janoszka w 88. min zdobył bramkę, zapewniając trzy punkty swojej drużynie. - Jaki tam ze mnie bohater. To była idealna piłka i wystarczyło tylko dołożyć głowę. Najważniejsze, że wygraliśmy - powiedział skromnie Janoszka.

Bohater meczu: Marian Janoszka

Najstarszy zawodnik ligi (39 lat) na boisko wszedł dopiero w 87. min i do zdobycia bramki potrzebował tylko minuty. Bramka ta dała radzionkowianom pierwsze zwycięstwo na wyjeździe.

Chorzów - Radzionków

16 - strzały - 8

5 - strzały celne - 4

1 - słupki i poprzeczki - 0

18 - faule - 25

2 - spalone - 1

7 - rzuty rożne - 4

3 - żółte kartki - 6

0 - czerwone kartki - 0

Bramki: Robert Górski (37. po podaniu Bizackiego) - dla gospodarzy; Wojciech Górski (70. karny po faulu Mizi na Żabie), Janoszka (88. głową po dośrodkowaniu Grzyba) - dla gości.

Składy

Ruch Chorzów: Wierzchowski - Wleciałowski, Mizia Ż, CZ, Jamróz - Kwieciński (27. Szyndrowski), Paluch Ż, Jikia (90. Tarachulski), Surma, R. Górski - Śrutwa, Bizacki.

Ruch Radzionków: Klytta Ż - Szymiński Ż, Oprzondek, Wrześniewski - Myszor, Madej Ż, W. Górski Ż (87. Janoszka), Agafon, Grzyb - Kosmel (46. Żaba Ż, 84 Markowski), Jarosz Ż

Widzów: 3163