Relacja minuta po minucie

Górnik Zabrze - GKS Katowice 0:0. Sobota 18 listopada, godz.15.30 Zabrze, stadion Górnika ul. Roosevelta. SKŁADY. GÓRNIK: Andrzej Bledzewski - Robert Kolasa, Grzegorz Lekki, Maciej Krzętowski - Michał Probierz Ż, Adam Kompała, Rafał Kocyba, Piotr Gierczak, Stanisław Wróbel - Shingayi Koandera, Marek Szemoński (46. Tomasz Sobczak). GKS: Piotr Lech - Sergio Batata (84. Artur Andruszczak), Marek Świerczewski Ż, Miroslaw Sznaucner Ż - Wojciech Szala , Łukasz Gorszkow (89. Dariusz Dudek), Marek Kubisz , Mirosław Widuch , Ariel Jakubowski (76. Adam Bala)- Moussa Yahaya, Grażvydas Mikulenas Ż. SĘDZIUJE: Grzegorz Gilewski (Radom). WIDZÓW: 3800.
2. min. - Groźnie uderza Wróbel. Strzał z 16 metrów odbija się po drodze od nogi Szali. Lech nie daje się zaskoczyć.

6. min. - Gra toczy się głównie w środku pola

7. min. - Po akcji Jakubowskiego groźnie uderza Kubisz. Strzał z linii pola karnego przechodzi pół metra obok bramki Bledzewskiego.

8. min. - Dobra akcja GKS. Strzał Yahayi blokuje Wróbel. Dobitka Gorszkowa zatrzymuje się na poprzeczce.

10. min. - Tym razem atakuje Górnik. Gierczak decyduje się na strzał z 25 metrów. Na mokrej murawie piłka dostaje nieprzyjemnego poślizgu, Lech z trudem broni.

15. min. - Przed szansa na zdobycie gola znowu staje Yahaya. Uderza z sześciu metrów, ale kąt jest za duży by Bledzewski dał się zaskoczyć. Tylko róg.

Zaczął padać deszcz.

20. min. - Koandera opuszcza boisko na noszach. Tylko na chwilę.

Piłkarze Górnika i GKS ciężko poruszają się po grząskiej murawie. Mnożą się niecelne podania.

26. min. - Rzut wolny dla Górnika. Piłkę na 16 metrze ustawia Kompała odrywa do Koandery ... w mur

28. min. - Z 30 metrów mocno uderza Kubisz. Piła mija o metr bramkę Bledzewskiego.

32. min. - Błąd Lecha. Przy próbie wybicia piłka trafia w plecy Szemońskiego,po rykoszecie przechodzi metr nad bramką GKS.

35. min. - Ogromne zamieszanie pod bramką Bledzewskiego. Stojąc w polu bramkowym uderzają Yahaya i Mikulenas, piłka wychodzi jednak na aut.

37. min. - Jeszcze raz Mikulenas, tym razem uderza głową, efekt jest jednak taki sam co poprzednio.

40. min. - Potężnie z 25 metrów uderza Wróbel. Metr nad poprzeczką.

43. min. - Za faul na Szemońskim żółtą kartkę otrzymuje Sznaucner.

44. min. - Po akcji Kompały w dobrej sytuacji znajduje się Koandera. Jego strzał z ostrego kąta mija jednak bramkę GKS.

45. min. - Żółta kartka dla Mikulenasa. Falował Kocybę.

PODSUMOWANIE I POŁOWY: Na razie bez bramek, ale mecz może się podobać. Piłkarze obydwóch drużyn zostawili na boisku sporo zdrowia. Grząskie boisko nie ułatwia im zadania, a mimo to często dochodzi do groźnych strzałów pod obiema bramkami. Po pierwszej połowie remis ze wskazaniem na GKS. Gdyby Mikulenas i Yahaya zachowali trochę więcej zimnej krwi ich zespół powinien prowadzić.

46. min - Zmiana w Górniku, za Szemońskiego wszedł Sobczak.

48. min. - Karny dla Górnika. Widuch fauluje Kolase. Jedenastkę wykonuje Kompała ... w słupek

50. min. - Dośrodkowuje Koandera, lot piłki przecina głową Kompała. Lech jednak broni.

Przewaga Górnika, ale bez efektów.

59. min. - Górnika ratuje słupek. Yahaya znów jest niepocieszony.

63. min. - Dobra akcja Koandery. Lech z trudem broni strzał z pięciu metrów. Za chwile groźnie uderza Mikulenas. Wynik jednak bez zmian.

65. min. - Żółta kartka dla Probierza ( faul na Jakubowskim).

Do wejścia na boisko przygotowuje się Adam Bala.

73. min. - Z pola karnego uderza Gierczak. Dobre uderzenie, ale w poprzeczkę. Dobitka głową, tego samego zawodnika przechodzi nad bramka.

74. min. - Tym razem Koandera. Indywidualna akcja, związał trzech obrońców GKS. Strzał z pięciu metrów jest jednak za słaby by zaskoczyć Lecha.

76. min. - Zmiana w GKS. Bala za Jakubowskiego.

79. min. - Strzał Gorszkowa blokują obrońcy Górnika.

Do wejścia na boisko przygotowuje się Artur Andruszczak

80. min. - Rajd Bały z prawej strony boiska. Do piłki wrzuconej na piąty metr nie dochodzi jednak Mikulenas.

84. min. - Zmiana w GKS Andruszczak za Batatę.

85. min. - Faul Świerczewski na Gierczaku na linii pola karnego GKS. Żółta kartka dla Świerczewskiego.

86. min. - Uderza Kompala. Mocno po ziemi, ale Lech nie daje się zaskoczyć.

88. min. - Kocyba sam na sam z Lechem. Naciskany przez obrońców GKS uderza nad poprzeczka.

89. min. - Zmiana w GKS Dudek za Gorszkowa.

Sędzia dolicza dwie minuty.

Koniec meczu!

PODSUMOWANIE MECZU: Niestety bez bramek zakończyły się derby Śląska. Pierwsza połowa dla GKS, druga wyraźnie dla Górnika. Niewykorzystany karny Kompały, strzał w poprzeczkę Gierczaka, lepszych sytuacji na zdobycie gola zabrzanie nie mogli sobie wymarzyć. W sumie remis nie krzywdzi żadnej drużyny, ale z punktu cieszą się tylko katowiczanie. Sytuacja Górnika staje się trudna i temu zasłużonemu zespołowi przyjdzie przezimować na miejscu zagrożonym spadkiem.