Relacja minuta po minucie

Orlen Płock - Zagłębie Lubin 1:3 (0:1). Sobota, 11 listopada, godz. 17.30. Stadion przy ul. Łukasiewicza 34. BRAMKI: 0:1, 0:2 Grzybowski (34. min, 63. min), 0:3 Dobi(70. min),1:3 Geworgian (91. min) SKŁADY.ORLEN: Sejud, Pastuszka, Jurkowski, Bocian, Wilk, Romuzga, Gocejna, Dąbrowski, Popiela, Saganowski, Staniszewski(53. min Wahan Geworgian). ZAGŁĘBIE: Kędziora, Przerywacz, Żuraw, Radżius, Majka, Adamski(89.min Manuszewski), Podbrożny Kowalski, Krzyżanowski, Klimek (46. min Enekleid Dobi), Grzybowski. SĘDZIUJE: Andrzej Należnik (Katowice). WIDZÓW: ok. 2 tys.

Orlen przystąpi do spotkania w osłabieniu. Paweł Miąszkiewicz, który przed tygodniem triumfalnie wracał do pierwszego składu nafciarzy, strzelając gola Legii w Warszawie, zachorował na ospę. Ospę wietrzną ma też jego czarnoskóry kolega Mike Mouzie, podstawowy kryjący. Ponadto ciągle kontuzjowani są Mariusz Nosal i Jerzy Wojnecki. Nie zagra też pauzujący za kartki Radosław Sobolewski.

Przed spotkaniem doszło do incydentu przy sektorze zajmowanym przez szalikowców gospodarzy. Gdy ci rozwieszali swoją flagę w starych klubowych biało-niebieskich barwach i z napisem Petrochemia ochroniarze zaczęli ją zrywać. Gdy kibice zaczęli skandować niepochlebne okrzyki pod adresem zarządu Orlenu pozwolono dokończyć im wieszanie flagi.

1. min - Jerzy Podbrożny podaje do Arkadiusza Klimka i rozpoczyna się pierwsza połowa meczu.

7. min - W odległości 30 metrów od bramki gości Marcina Gocejnę sfaulował Zbigniew Grzybowski. Wykonawcą rzutu wolnego jest Jarosław Popiela. Pomocnik Orlenu wziął potężny rozbieg i huknął tuż obok spojenia słupka z poprzeczką.

10. min - Po rzucie rożnym na bramkę Orlenu niecelnie główkuje Klimek.

10. min - Ofensywne wyjście obrońcy Macieja Pastuszki kończy się ładnym choć niecelnym strzałem.

11. min - Z rzutu rożnego z prawej strony boiska centruje Jacek Dąbrowski, głową strzela na krótki słupek Paweł Bocian. Na trybunach rozległ się głośny jęk gdy piłka o centymetry minęła słupek.

12. min - Niegroźny strzał Damiana Staniszewskiego łapie Jędrzej Kędziera.

17. min - Z wolnego centruje Marcin Adamski. Do piłki najwyżej podskoczył Jerzy Podbrożny, który głową przedłużył dośrodkowanie, zmuszając do interwencji Artura Sejuda, ale nawet gdyby był gol, nie został by uznany, bo aż dwóch lubinian było na spalonym.

19. min - Po drugim z rzędu rzucie rożnym dla Orlenu blokowany Kędziora wypiąstkował piłkę wprost pod nogi Staniszewskiego. Uderzenie płocczanina zablokował Piotr Przerywacz , ale odbitą piłkę przewrotką uderzył jeszcze Popiela. Nic nie dała też próba strzału Marka Saganowskiego. Wszystko skończyło się kolejnym rogiem.

22. min - Z lewej strony na pole karne gości próbował dośrodkować Popiela. Piłka jednak odbiła się od Nerijusa Radżiusa. Dzięki temu przed szansą stanął Gocejna, ale piłka po jego strzale o milimetry minęła prawy słupek gości.

28. min - Z dystansu potężnie huknął Romuzga, piłka skozłowała tuż przed Kędziorą, mimo to bramkarz Zagłębia zdołał sparować ją na róg.

28. min - Żółta kartka dla Klimka za faul na Dąbrowskim.

29. min - Znów Kędziorę niepokoi Gocejna. Tym razem bramkarz gości pewnie łapie piłkę

31. min - Żółta kartka dla Wilka za faul na Ireneuszu Kowalskim.

34. min - Kędziora broni strzał z wolnego Romuzgi.

34. min - GOOOOL DLA ZAGŁĘBIA. Nagle za plecami płockich obrońców znalazł się Podbrożny. Próbował go gonić Pastuszka. Już w polu karnym wślizgiem podciął "Gumisia", który wcześniej sprytnie wypuścił sobie piłkę. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny i ukarał defensora żółtą kartką. Jedenastkę pewnie wykorzystał Zbigniew Grzybowski.

39. min - Żółta kartka dla Bociana za podcięcie Klimka.

44. min - Po strzale Dąbrowskiego piłka szybuje wysoko nad bramką gości.

45. min - Żółta kartka dla Grzybowskiego za faul na Dąbrowskim. Sędziowie przedłużają spotkanie o minutę.

PODSUMOWANIE I POŁOWY: Piłkarze Orlenu od początku starają się nie przegrać trzeciego meczu z rzędu na własnym stadionie. I teoretycznie są groźniejsi, stwarzają sporo sytuacji podbramkowych, ale jakoś nie potrafią wstrzelić się w bramkę Kędziory. Wystarczyła przy tym chwila nieuwagi, by rutynowany Podbrożny załatwił Zagłębiu rzut karny.

46. min - Zmiana w Zagłębiu. Za Klimka wchodzi Enekleid Dobi.

51. min - Po rogu Dąbrowskiego źle ustawiony Bocian główkuje prosto w ręce Kędziory.

53. min - Zmiana w Orlenie. Za Staniszewskiego wchodzi Wahan Geworgian.

57. min - Tuż przed narożnikiem pola karnego Jarosław Krzyżanowski fauluje Popielę. Z wolnego uderza Romuzga, ale piłka odbija się od nóg zawodników stojących w murze i wychodzi na róg.

63. min - GOOOOL DLA ZAGŁĘBIA. Rafał Majka pomimo asysty Bartosza Jurkowskiego dośrodkowuje na piąty metr, gdzie pozostawiony bez opieki Grzybowski zdobywa drugą bramkę, wykorzystując błąd Artura Sejuda.

70. min - GOOOOL DLA ZAGŁĘBIA. Grzybowski centruje z lewej, zamykający akcję Marcin Adamski głową strzela w poprzeczkę, a odbitą piłkę z bliska do bramki wpycha Dobi.

81. min - Sejud przenosi nad poprzeczką strzał Radżiusa.

86. min - Żółta kartka dla Adamskiego za faul na Maćkiewiczu.

89. min - Zmiana w Zagłębiu. Za Adamskiego wchodzi Manuszewski.

91. min - GOOOOL DLA ORLENU. Dalekie podanie Wilka przyjmuje Geworgian,na 20 metrze mija bramkarza gości i strzela do pustej bramki.

PODSUMOWANIE MECZU: Grający całkiem nieźle w pierwszej połowie nafciarze, w drugiej całkowicie się skompromitowali. Nie dość że nie potrafili już zagrozić bramce Zagłębia, to jeszcze popełniali fatalne błędy w obronie. Wystarczyło by Zagłębie ledwie dwa razy przyspieszyło i bez trudu zapewnili sobie zwycięstwo.

DYMISJA PREZESA: Postanowiłem dzisiaj zerwać ze sportem - powiedział po meczu prezes Orlenu Krzysztof Gawłowski. -To przez dwa lata była wielka przygoda. Podaję się do dymisji i oddaję swoją osobę do dyspozycji prezesa koncernu PKN Orlen. Myślę, że nie zasługuję na obelgi, tak samo szykanowany jest główny sponsor. Na to się zgodzić nie mogę.