Relacja minuta po minucie

Stomil Olsztyn - Górnik Zabrze 1:0 (1:0). Sobota, 11 listopada, godz. 13.45. Stadion przy al. Piłsudskiego 69 A. BRAMKA: 1:0 - Matys (3. po podaniu Kwiatkowskiego). SKŁADY. STOMIL: Krzyształowicz Ż - Biedrzycki Ż, Januszewski, Kwiatkowski, Matuk (83. Orliński), Lenart, Holc (59. Kosciuczuk), Siniczyn Ż, Kowalczyk Ż, Matys, Sawicki (75. Ramelis). GÓRNIK: Bledzewski - Lekki Ż, Probierz, Kocyba, Prasnal Ż, Gierczak, Kompała, Krzętowski (46. Wróbel), Matejko (82. Szemoński), Kaondera, Kołodziejski (46. Sobczak Ż). WIDZÓW: 2500. SĘDZIUJE: Marek Mikołajewski (Ciechanów).
Mecz na wniosek sędziego rozpoczął się 15 minut wcześniej. Decyzję uzasadnił złymi warunkami atmosferycznymi.

3 min GOOOOOOOOOOOL dla Stomilu !!!!!! Bramkę po podaniu Marka Kwiatkowskiego zdobył Piotr Matys !!!

8 min Grzegorz Lekki ukarany żółtą kartką za faul na Macieju Sawickim.

15 min Adam Kompała dośrodkowuje w pole karne Stomilu, ale piłkę wyłapuje Andrzej Krzyształowicz.

25 min Andriej Siniczyn ukarany żółtą kartką za faul na Probierzu.

26 min Andrzej Krzyształowicz ukarany żółtą kartką za przepychanki w polu karnym.

33 min Maciej Krzętowski strzela w środek bramki Stomilu. Piłkę wyłapuje dobrze ustawiony Andrzej Krzyształowicz.

34 min Krzysztof Kowalczyk strzela z 23 metrów na bramkę Górnika. Piłka przelatuje obok słupka.

37 min Atak Górnika. Maciej Krzętowski strzela, ale broni Krzyształowicz.

41 min Kaondera wbiega w pole karne Stomilu podaje do Gierczaka, ten strzela z 14 metrów. Piłkę intuicyjnie wybija Krzyształowicz.

Koniec pierwszej połowy.

Przez pierwsze 15 minut obydwie drużyny stworzyły kilka interesujacych akcji. Później tempo spadlo.

Piłkarze Górnika częściej byli w posiadaniu piłki, mieli kilka okazji do zdobycia gola, ale w bramce Stomilu znakomicie spisywał się Andrzej Krzyształowicz.

46 min Zmiana w Górniku. Boisko opuścili Maciej Krzętowski i Daniel Kołodziejski, a w ich miejsce weszli Stanisław Wróbel i Tomasz Sobczak.

52 min Tomasz Sobczak ukarany żółtą kartką.

56 min Piotr Matys zagrywa do Marka Kwiatkowskiego. Piłkarz Stomilu, strzela, ale piłkę wybijają obrońcy Górnika.

59 min Krzysztof Kowalczyk ukarany żółtą kartką.

59 min Zmiana w Stomilu. Boisko opuszcza Paweł Holc, a w jego miejsce wchodzi Łukasz Kościuczuk.

66 min Rafał Kocyba strzela z 18 metrów, piłkę rewelacyjnie piąstkuje Krzyształowicz.

70 min Maciej Sawicki strzela nad bramką Bledzewskiego.

71 min Piotr Matys wychodzi na dogodną pozycję do oddania strzału, jednak nie strzela, tylko posyła piłkę w puste rejony boisku.

74 min Kaondera strzela tuz nad poprzeczką bramki Stomilu.

75 min Piotr Gierczak strzela na bramkę Stomilu po błędzie obrońców.

75 min Zmiana w Stomilu. Boisko opuszcza Maciej Sawicki, a w jego miejsce wchodzi Tomas Ramelis.

80 min Piotr Sobczak strzela ponad bramką Stomilu.

82 min Zmiana w Górniku. Za Matejkę wchodzi Szemoński.

83 min Zmiana w Stomilu. Za Matuka wchodzi Orliński.