Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - GKS Katowice 1:0 (0:0)

Gol Bogdana Pruska w 90. min dał Groclinowi wygraną z GKS.

W niedzielne popołudnie w Grodzisku Wielkopolskim spotkały się zespoły sąsiadujące w tabeli. Trener gospodarzy Janusz Białek bardzo obawiał się obrony GKS. Zespół z Katowic stracił w tym sezonie tylko siedem goli. - Oglądałem mecze katowiczan i wiem, że strzelenie im bramki jest prawie niemożliwe - mówił Białek. Jego przypuszczenia potwierdziły się. Defensywa GKS grała bardzo dobrze, świetnie w bramce spisywał się Piotr Lech i zapewne to golkiper drużyny gości zostałby bohaterem meczu, gdyby nie akcja z ostatniej minuty. Piłkę z prawej strony boiska wyprowadził Krzysztof Kłosiński i podał ją do Bogdana Pruska. Grodziski pomocnik pobiegł z nią kilka metrów i silnym strzałem lewą nogą pokonał Lecha. - Piłka po drodze otarła się o Wojciecha Szalę i kompletnie mnie zmyliła - mówił rozżalony bramkarz GKS. Zawodnicy z Katowic protestowali również przeciw temu, że Kłosiński wybiegł z futbolówką za linię autową.

Bohater meczu

Bogdan Prusek


Strzałem w ostatniej minucie, po którym piłka otarła się od nóg obrońcy i wpadła do siatki, zapewnił Groclinowi trzy punkty w meczu z GKS, ósme miejsce w tabeli i spokojną zimę.

Groclin - GKS

18 strzały 7

10 celne 1

18 faule 27

0 Spalone 0

8 rożne 4

2 żółte kartki 4

0 słupki i poprzeczki 2

Strzelec bramki

Groclin: Prusek (90. po podaniu Kłosińskiego).

Widzów 2,5 tys.

Groclin: Kotorowski - Kozioł (29. Bereszyński), Witkowski, Majda Ż, Lewandowski - Piechniak (58. Janeczek), Kacprzak, Rybarczyk, Prusek - Nuckowski Ż (67. Koszakow), Kłosiński.

GKS: Lech - Szala Ż, Świerczewski Ż, Widuch, Sznaucner - Jakubowski Ż, Kubisz (81. Batata), Gorszkow, Andruszczak (46. Bała), Mikulenas Ż, Bojarski (58. Dudek).