Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ruch Radzionków - Śląsk Wrocław 2:0 (2:0)

Ruch R. - Śląsk 2:0 (2:0)

Piłkarze Ruchu Radzionków, pokonując Śląsk Wrocław przerwali passę pięciu meczów bez zwycięstwa. Dla gospodarzy była to dopiero trzecia wygrana w sezonie.

W spotkaniu ze Śląskiem trenerzy Ruchu zdecydowali się zmienić ustawienie zespołu. To efekt ostatniej porażki z GKS Katowice. W wyjściowej jedenastce pojawiło się trzech nowych piłkarzy: Dariusz Klytta, Daniel Kosmel i Piotr Żaba. Ten drugi, mimo że jest pomocnikiem, zagrał w ataku. Innym zaskoczeniem było wystawienie Wojciecha Grzyba na prawej pomocy, choć dotąd występował po drugiej stronie boiska.

Zmiany przyniosły efekt. Od początku spotkania gospodarze mieli przewagę. Doskonale spisywali się zwłaszcza Robert Sierka i Kosmel. Obaj mieli udział w zdobyciu goli. Goście rozczarowali. Szczególnie słabo spisywali się w pierwszej części. Grali wolno i niedokładnie. - Przejechaliśmy 180 km i moi zawodnicy obudzili się dopiero w II połowie meczu - mówił Władysław Łach, szkoleniowiec Śląska. Po przerwie, gdy zamierzali odrabiać straty, zostali osłabieni. Nie minęło dwadzieścia sekund od wznowienia gry, a Mirosław Milewski otrzymał czerwoną kartkę za faul na Sierce.

Gracz meczu

Daniel Kosmel


W tym sezonie 26-letni Słowak z wioski Klin pod Babią Górą grywał średnio po 20 minut. Wprowadzenie go do wyjściowego składu okazało się strzałem w dziesiątkę. Kosmela wszędzie było pełno. Wypracował pierwszą bramkę, sam strzelił drugą.

Ruch - Śląsk

15 strzały 9

9 celne 2

0 słupki i poprzeczki 0

25 faule 15

3 spalone 0

9 rzuty rożne 1

3 żółte kartki 1

0 czerwone kartki 1

Strzelcy bramek

Ruch: Agafon (23. z podania Kosmela), Kosmel (36. z podania Sierki).

Widzów 2 tys.

Ruch: Klytta - Szymiński, Wilk Ż, Wrześniewski - Grzyb, Madej, Sierka Ż, Górski (65. Oprzondek), Agafon - Kosmel (77. Jaromin Ż), Żaba (60. Jarosz).

Śląsk: Pyskaty - Sadzawicki, Milewski CZ, Janus - Nowakowski (52. Jezierski), Wasilewski (79. Błażejewski), Jawny, Stolarz (46. Kowalczyk), Lato - Włodarczyk Ż, Nazaruk.