Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Relacja minuta po minucie

Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - GKS Katowice 1:0 (0:0). Niedziela, godz. 13.00, stadion przy ul. Sportowej w Grodzisku Wlkp. BRAMKA: 1:0 Prusek (90. bez asysty). SKŁADY. GROCLIN: Krzysztof Kotorowski - Igor Kozioł (29. Przemysław Bereszyński), Rafał Witkowski, Krzysztof Majda Ż, Mariusz Lewandowski - Piotr Piechniak (58. Andrzej Janeczek), Jacek Kacprzak, Tomasz Rybarczyk, Bogdan Prusek - Maciej Nuckowski Ż (67. Dmitrij Koszakow), Krzysztof Kłosiński. GKS: Piotr Lech - Wojciech Szala Ż, Marek Świerczewski Ż, Mirosław Widuch, Jarosław Sznaucner - Ariel Jakubowski Ż, Marek Kubisz (81. Sergio Batata), Łukasz Gorszkow, Artur Andruszczak (46. Adam Bała), Grażwydas Mikulenas Ż, Marcin Bojarski (58. Dariusz Dudek). SĘDZIA: Krzysztof Słupik (Tarnów). WIDZÓW: 2 tys. (50 z Katowic).
Przed meczem obie drużyny mają na koncie tyle samo, bo 13 pkt. Kto dzisiaj wygra w Grodzisku, znacznie oddali się od strefy spadkowej. Jeżeli grodziszczanie wygrają dwoma golami, wysuną się aż na 7. miejsce w tabeli! Tak wysoko nie byli jeszcze nigdy w historii swoich występów w ekstraklasie.

Na ławce rezerwowych Dyskobolii siedzi Jarosław Araszkiewicz. 35-letniemu pomocnikowi z końcem października kończył się kontrakt. Wiele wskazywało na to, że nowego nie podpisze i odejdzie z Groclinu. Piłkarz podpisał jednak nową umowę i jest w składzie.

Katowiczanie w Grodzisku zagrają bez kontuzjowanego piłkarza z Nigru Moussy Yahayi. Zamiast niego partnerem Litwina Grażwydasa Mikulenasa będzie Marcin Bojarski. W podanym dziennikarzom przed meczem był Dariusz Dudek. Na boisko zamiast niego wybiegł jednak Marek Kubisz.

Pogoda dzisiaj w Grodzisku dopisała. Jest chłodno, ale słonecznie.

1. min Zaczyna Groclin. Nuckowski podaje do Kacprzaka.

Katowiczanie nie zamierzają się bronić. Grają z dwójką napastników: Mikulenasem i Bojarskim, kilka metrów za nimi gra ofensywny pomocnik Kubisz. Pierwsze minuty należą do Groclinu, ale w pierwszych pięciu minutach nie padł żaden groźny strzał. Swobodę rozgrywania piłki przez Jacka Kacprzaka ogranicza Jarosław Sznaucner.

11. min Ładna i składna akcja Groclinu. Po lewej stronie najpierw Majda wyłuskał piłkę Jakubowskiemu, uruchomił Bogdana Pruska, ten dośrodkował w pole karne, ale Nuckowski nie sięgnął piłki. Po chwili na rajd środkiem boiska zdecydował się Majda, przewrócił się na linii pola karnego, ale sędzia słusznie nie podyktował jedenastki

12. min Sznaucner strzela z 20 m., ale wysoko nad poprzeczką.

15. min Mariusz Lewandowski strzelał z rzutu wolnego z 30 m., ale Lech wybił piłkę na róg. Po rogu Kacprzak uderzał z woleja, tuż nad poprzeczką.

Dziwnie zachowują się kibice GKS. Przejechali ponad 300 km, aby w kompletnej ciszy obserwować grę swoich pupili.

24. min Po kilku minutach nudnej gry strzela z dystansu Lewandowski. Piłka przeleciała obok słupka.

29. min Pierwsza zmiana w Groclinie. Kontuzjowanego Igora Kozioła karetka pogotowia odwiozła do szpitala, a zamiast niego na boisku pojawił się Przemysław Bereszyński.

32. min Ładny strzał z rzutu wolnego Majdy o centymetry mija słupek.

36. min Doskonała okazja katowiczan. Sznaucner wrzucał piłkę w pole karne, ale ta o dziwo nawet dla samego strzelca, zakręciła rogala i trafiła w słupek grodziskiej bramki.

37. min Po ładnej akcji Lewandowskiego i Pruska pomocnik Groclinu dośrodkował piłkę w pole karne, tak minął się z nią Krzysztof Kłosiński. Także Nuckowski nie trafił do bramki.

40. min Za faul na Widuchu żółtą kartkę dostaje Nuckowski.

42. min Na bohatera meczu wyrasta Piotr Lech. Najpierw instynktownie obronił strzał Kłosińskiego, a dobitka Pruska trafiła w obrońcę.

44. min Znowu pecha mają katowiczanie. Po kontrze przepiękny strzał Kubisza trafia w poprzeczkę.

44. min Żółta kartka dla Mikulenasa za faul na Majdzie.

45. min Żółta kartka dla Majdy za faul na... Mikulenasie! To już dziewiąta żółta kartka Majdy w tym sezonie!

PODSUMOWANIE I POŁOWY: Mecz zrobił się ciekawy dopiero po pół godzinie gry. Katowiczanie, którzy są faworytami tego meczu, byli bliżsi zdobycia prowadzenia, bowiem po ich strzałach dwa razy piłka trafiała w słupek lub poprzeczkę. Najlepszym zawodnikiem na boisku jest na razie bramkarz GKS Piotr Lech, który w kilku sytuacjach popisał się wyśmienitym refleksem. Dobrze gra też Sznaucner, który nie dość, że nie pozwala swobodnie rozgrywać piłki Kacprzakowi, to jeszcze często atakuje bramkę przeciwnika.

46. min Drugą połowę GKS rozpoczyna z jedną zmianą. Andruszczaka zastępuje Adam Bała.

Mamy wieści ze szpitala, do którego został odwieziony Kozioł. Piłkarz prawdopodobnie skręcił kostkę i ma zerwaną torebkę stawową.

47. min Strzał głową Kłosińskiego broni Lech.49. min Dobrą okazję dla Groclinu zmarnował Lewandowski. Dostał piłkę od Kacprzaka w polu karnym, ale za daleko sobie ją wypuścił i futbolówkę złapał Lech.

56. min Pierwszy celny strzał katowiczan. Kubisz strzela z linii pola karnego, ale piłkę złapał Kotorowski.

58. min Dwie zmiany: w Groclinie Piechniaka zastępuje Janeczek, a w GKS Dariusz Dudek zastąpił Marcina Bojarskiego.

59. min Żółta kartka dla Szali za faul na Nuckowskim

Na boisku króluje nuda. Zmiany przeprowadzone przez trenerów na razie nic nie dały.

50-osobowa grupa kibiców z Katowic nadal milczy. Jakby zupełnie nie zależało im na sukcesie GKS.

67. min Trzecia i ostatnia zmiana w Groclinie. Za Nuckowskiego na boisku pojawia się Koszakow.

68. min Żółta kartka dla Jakubowskiego za faul na Prusku.

70. min Na bramkę Groclinu szarżuje Dudek, lobuje Kotorowskiego, ale piłka mija słupek bramki Groclinu.

77. min Po raz kolejny Lecha próbuje pokonać Kłosiński, ale jego strzał głową znowu broni bramkarz GKS.

81. min Zmiana w GKS, Kubisza zastępuje Batata

82. min Żółtą kartkę za odkopnięcie piłki dostaje Świerczewski.

86. min Po rzucie wolnym piłkę w polu karnym dostał Kacprzak, strzelił mocno z siedmiu metrów, ale znowu fantastycznie piłkę obronił Lech.

90. min GOOOOOOOOOOOOL DLA GROCLINU. Piłkę na linii pola karnego wyłuskał Bogdan Prusek, uderzył na bramkę, piłka otarła się o któregoś z obrońców i wpadła do bramki GKS.

Rozwścieczony trener GKS Bogusław Kaczmarek jeszcze przed zakończeniem meczu klnąć na swoich piłkarzy zszedł do szatni.

KONIEC MECZU

GROCLIN WYGRAŁ Z GKS 1:0 (0:0).

PODSUMOWANIE MECZU: Grodziszczanie mogą mówić o dużym szczęściu, katowiczanie - o dużym pechu. To goście dwa razy uderzali w słupek i poprzeczkę, ale punktu z Grodziska nie wywieźli. Odebrał im je "fuksiarski" strzał Pruska, który zaskoczył bardo dobrze grającego do tej pory Lecha. Remis w meczu byłby wynikiem bardziej sprawiedliwym.

Marcin Wesołek, Grodzisk Wlkp.