Relacja minuta po minucie

Ruch Radzionków - Śląsk Wrocław 2:0 (2:0). Sobota, 4 XI 2000 r., godz. 13.30; stadion w Bytomiu-Stroszku. BRAMKI: 1:0 Agafon (23 min., z podania Kosmela), 2:0 Kosmel (36 min., z podania Sierki). SKŁADY. RUCH: Dariusz Klytta - Marek Szymiński, Bartłomiej Wilk Ż, Czesław Wrześniewski - Wojciech Grzyb, Roman Madej, Robert Sierka Ż, Wojciech Górski (65. Rafał Oprzondek), Mieczysław Agafon - Daniel Kosmel (77. Hubert Jaromin Ż), Piotr Żaba (60. Rafał Jarosz). ŚLĄSK: Krzysztof Pyskaty - Krzysztof Sadzawicki, Mirosław Milewski CZ, Marcin Janus - Emil Nowakowski (52. Remigiusz Jezierski), Marcin Wasilewski (79. Artur Błażejewski), Piotr Jawny, Michał Stolarz (46. Maciej Kowalczyk), Jarosław Lato - Piotr Włodarczyk Ż, Sławomir Nazaruk. SĘDZIA: Marek Mikołajewski (Ciechanów). WIDZÓW: 2000.
Ostatni mecz drużyna Ruchu wygrała (3:1 z Górnikiem) na początku września. W kolejnych pięciu spotkaniach zdobyła tylko jeden punkt i jedną bramkę. Nic więc dziwnego, że "Cidry" zamykają ligową tabelę i mecz z wrocławianami będzie dla nich niezwykle ważny. - Wierzymy, że uda nam się pokonać Śląsk. Jeśli nadal chcemy grać w ekstraklasie, nie mamy wyjścia. Żeby nie stracić kontaktu z pozostałymi zespołami, musimy wygrać - mówi Jan Pietryga, trener radzionkowian.

Sytuacja wrocławian też nie jest najlepsza (12 miejsce z niewielką przewagą nad strefą spadkową) i z pewnością będzie im zależeć na pierwszym od przeszło czterech lat wyjazdowym zwycięstwie w ekstraklasie. - Dobrze byłoby, gdybyśmy pierwsi strzelili gola. To zawsze mobilizuje zespół i daje szanse wywiezienia korzystnego rezultatu - twierdzi Władysław Łach, szkoleniowiec Śląska.

W składzie Ruchu może zabraknąć Wojciecha Myszora i Mariana Janoszki, którzy narzekają na drobne urazy. Wśród na pewno nie zagrają Mołdawianin Sergiu Secu (kontuzja) i Piotr Stokowiec (siódma żółta kartka).

Będzie to pierwsze spotkanie tych zespołów w ekstraklasie. Do tej grały one ze sobą tylko dwa razy. Było to w II lidze w sezonie 1997/98. Radzionkowianie, którzy awansowali wtedy do I ligi, dwukrotnie 1:0 pokonali wrocławian.

W wyjściowej "jedenastce" Ruchu brakuje bramkarza Jarosława Przewoźnika oraz Sławomira Rutki, Rafała Oprzondka i Rafała Jarosza. Skład gości bez niespodzianek.

Pierwszy gwizdek sędziego - rozpoczyna Ruch.

9 min. - pierwszy celny strzał na bramkę: z 20m uderza Robert Sierka, broni Krzysztof Pyskaty

14 min. - obrona ni to dośrodkowania, ni to strzału Wojciecha Górskiego sprawia problem bramkarzowi gości

17 min. - najaktywniejszy na początku meczu Sierka strzela niecelnie z 13m

20 min. - Sierka po raz kolejny: tym razem mocno uderza z dystansu, ale Pyskaty łapie futbolówkę

23 min. - GOL DLA RUCHU! z prawej strony zagrywa Daniel Kosmel, piłka odbija się od jednego z obrońców Śląska i trafia do Mieczysława Agafona, który z bliska umieszcza ją w siatce

34 min. - Wojciech Grzyb zagrywa piłkę wprost na głowę Sierki, lecz ten z 8m pudłuje

36 min. - 2:0 DLA RUCHU! Sierka zagrywa z lewej strony do Kosmela, który w polu bramkowym uprzedza obrońcę gości i strzela drugiego gola

45 min. - sędzia dolicza minutę

45 min. - żółta kartka dla Sierki (za faul na Stolarzu)

PODSUMOWANIE I POŁOWY: Roszady w składzie Ruchu przyniosły efekt. Radzionkowianie prowadzą jak najbardziej zasłużenie. W ciągu pierwszych trzech kwadransów wrocławianie praktycznie ani razu poważniej nie zagrozili bramce gospodarzy.

W przerwie zmiana w Śląsku: Maciej Kowalczyk wchodzi za Stolarza.

46 min. - Mirosław Milewski fauluje wychodzącego na tzw. czystą pozycję Sierkę - sędzia wyrzuca zawodnika Śląska z boiska

47 min. - żółta kartka dla Piotr Włodarczyka (za krytykę orzeczeń sędziego)

52 min. - druga zmiana w Śląsku: Remigiusz Jezierski za Nowakowskiego

56 min. - żółta kartka dla Wilka (za faul na Jezierskim)

57 min. - Sierka mija dwóch obrońców gości, ale z 10m strzela zbyt lekko i Pyskaty chwyta piłkę

60 min. - pierwsza zmiana w Ruchu: Rafał Jarosz za Żabę

62 min. - po rogu celnie głową strzela Marcin Janus - to pierwszy celny strzał gości w tym meczu

65 min. - druga zmiana w Ruchu: Rafał Oprzondek za Górskiego

Śląsk próbuje atakować, gospodarze grają z kontry.

77 min. - trzecia zmiana w Ruchu: Hubert Jaromin za Kosmela

78 min. - celny strzał Jarosza z ostrego kąta

79 min. - trzecia zmiana w Śląsku: Artur Błażejewski za Wasilewskiego

82 min. - mocny strzał Agafona z okolic narożnika pola karnego broni Pyskaty

83 min. - Janus nieco przeszkodził Jezierskiemu w oddaniu mocnego strzału głową - Dariusz Klytta nie ma problemów ze złapaniem piłki

84 min. - kolejny celny strzał Sierki - Pyskaty wybija piłkę za linię końcową

90 min. - sędzia dolicza trzy minuty

90 min. - żółta kartka dla Jaromina (za przerwanie ręką akcji rywali)

90 min. - minimalnie niecelny strzał z rzutu wolnego Piotra Włodarczyka

PODSUMOWANIE MECZU: Radzionkowianie wygrali trzecie spotkanie w tym sezonie i mają nadzieję, że w końcu opuszczą ostatnie miejsce w tabeli. Ich zwycięstwo ani przez chwilę nie było zagrożone. Wrocławianie zagrali kompromitująco słabo.