GKS Katowice - Ruch Radzionków 3:0 (0:0)

W sobotę w jednym meczu z ostatnim w tabeli Ruchem Radzionków piłkarze z Katowic strzelili prawie tyle samo bramek co w poprzednich jedenastu grach!

Drużynie z Radzionkowa nie pomogły najnowsze posiłki (debiut wypożyczonego z Legii Rutki, drugie mecze w nowych barwach Górskiego i Agafona) ani zatrudniony niedawno trener-koordynator Jan Żurek.

Przez wiekszość pierwszej połowy mecz był wyrównany - częściej przy piłce byli gospodarze, ale znakomite okazje na gola mieli również przyjezdni. W 7. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Sierka, ale z bliska nie potrafił pokonać Lecha. Miejscowi zaatakowali tuż przed końcem pierwszej połowy - strzelali wtedy Szala, Andruszczak i Świerczewski. Dobzre bronił Przewoźnik a raz wyręczał go stojący na linii bramkowej Jarosz.

Druga część to już zdecydowana dominacja gospodarzy. - Cisnęliśmy, cisnęliśmy i wreszcie przebiliśmy ten mur - mówił bohater meczu Bojarski.

W ciągu 120 sekund gospodarze strzelili dwa gole. Najpierw po podaniu Kubisza z rzutu wolnego Gorszkow pokonał Przewoźnika strzałem głową, a później Mikulenas wykorzystał prostopadłe podanie Bojarskiego i płaskim strzałem ulokował piłkę w bramce. Wynik meczu sześć minut przed końcem ustalił Bojarski. - To moja pierwsza bramka w ekstraklasie, cieszę się, że w tak ważnym meczu - mówił 23-letni napastnik.

- O naszej porażce zadecydowaly szkolne, proste błędy - mówił trener Ruchu Jan Pietryga. Dzięki tak wysokiemu zwycięstwu zespół z Katowic nie ma już ujemnego bilansu bramkowego (7:7) i mocno poprawił swoje miejsce w tabeli.

- Do przerwy rywale napsuli nam sporo krwi, potem było dużo lepiej. Dawno już nie strzeliliśmy tylu goli - cieszył się trener Bogusław Kaczmarek.

pp, katowice

Gracz meczu

Marcin Bojarski . Bardzo dobre spotkanie 23-letniego napastnika GKS-u. Strzelił gola, drugiego wypracował, był aktywny i groźny dla radzionkowskiej defensywy przez 90 minut.