Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Relacja minuta po minucie

GKS Katowice - Ruch Radzionków 3:0 (0:0). Sobota, 28 października, godz. 17.00 stadion przy ulicy Bukowej. BRAMKI: 1:0 Gorszkow (52. głową po dosrodkowaniu Kubisza), 2:0 Mikulenas (54. po podaniu Andruszczaka), 3:0 Bojarski (81.). SKŁADY. GKS: Piotr Lech - Wojciech Szala Z, Marek Swierczewski, Mirosław Sznaucner - Łukasz Gorszkow, Krzysztof Bukalski (46. Sergio Batata) , Moussa Yahaya (9. Marek Kubisz), Mirosąłw Widuch, Artur Andruszczak (55. Bała)- Grażvydas Mikulenas, Marcin Bojarski. RUCH: Jarosław Przewoźnik - Marek Szymiński, Bartłomiej Wilk, Sławomir Rutka - Rafał oprzondek, Roman Madej, Wojciech Górski z Z, Czesław WrzesniewskiZ (59. Grzyb Z) Mieczysław Agafon - Rafał Jarosz, Robert Sierka (68. Marian Janoszka). SĘDZIUJE: Krzysztof Zdunek (Łódź). Widzów: 3 tys.
W zespole gosci występuje nowy piłkarz, wypożyczony z Legii Warszawa Sławomir Rutka.

Od początku meczu przewagę mają gospodarze. Na razie jednak nie przeprowadzili żadnej groźnej sytuacji bramkowej.

9. kontratak gosci. Robert Sierka ograł w polu karnym dwóch obrońców GKS i będąc sam na sam z Pioterem Lechem strezelił tuż obok lewego słupka.

9. kontuzja Yahay i zmienił go Kubisz

13. strzał Sierki z 17 metrów broni Lech

17. pierwsza groźna akcja GKS. Z rzutu wolnego dokładnie dosrodkował Bukalski. Piłkę w polu bramkowym otrzymał Mikulenas. Litweski napastnik źle jednak ją przyjął i piłka przeleciała tuż obok bramki.

24 indywidualna akcja Bukalskiego. Katowiczanin zagrywa na 16 metr do Gorszkowa, ale strzał tego ostatniego zablokowali obrońcy.

25. rzut wolny posredni dla GKS z 12 metrów. Strzelał Kubisz. Uderzył mocno, w srodek bramki i Przewoźnik nie miał problemów z obroną.

27. żółta kartka dla Czesława Wrzesniewskiego za faul na Kubiszu.

30. wrzutka z prawej strony Gorszkowa, z piłką minęli się zarówno Kubisz jak i Mikulenas.

31. mocny strzał Sierki z 25 metrów, broni Lech.

38. Dosrodkowanie Widucha, głową strzelał Bojarski, ale uczynił to zbyt słabo i Przewoźnik bez kłopotów złapał piłke.

42. Na strzał z 20 metrów zdecydował sie Agafon. Uderzenie było celne, ale piłka trafiła w srodek bramki i Lech ją wyłapał.

45. sędzia doliczył dwie minuty.

45. żółta kartka dla Górksiego za niesportowe zachowanie. Swietne podanie Bojarskiego do Mikulenasa. Napastnikm znalazł sie zam na sam z Przewon

45. obleżenie bramki Ruchu. Bliscy strzelenia gola byli: Szala, Andruszczak i Swierczewski. Przy dwóch pierwszych uderzeniach bramkarz efektownie bronił, przy strzale Swierczewskiego piłkę z lini bramkowej wybił Jarosz.

W pierwszej połowie gra przeważnie toczyła sie na połowie radzionkowian. Długimi okresami gospodarze byli jednak bezradni. Nie radzili sobie z agresywn

45. obleżenbie bramki Ruchu. Bliscy pokonania Przewożnika byli:Szala, Andruszczak i Swierczewski. Po strzale tego ostatniego piłkę z lini bramkowej wybił Jarosz.

Zgodnie z przewidywaniami gospodarze zdecydowanie zaatakowali. Gra przeważnie toczyła się na połowie Ruchu. Długimi okresami katowiczanie byli jednak bezradni. Nie radzili sobie z agresywną postawą gosci, brakowało im pomysłu na rozegranie piłki w ataku pozycyjnym. Gdy już udało im sie stworzyć dogodne sytuacje bramkowe to albo dobrze spisywał sie Przewoźnik, albo brakowało katowiczanom szczęscia.

46. zmiana w GKS. Za Bukalskiehgo wszedł Batata

50. żółta kartka dla Szali za faul na Jaroszu

52. 1:0 dosrodkowanie Kubisza, a strzałem głową bramkarza Ruchu pokonał Gorszkow.

54. drugi gol dla gospodarzy. Mikulenas wykorzystał sytuację sam na sam z Przewoźnikiem. Strzelił w długi róg i bramkarz Ruchu był bez szans.

59. zmiana w Ruchu. Za Wrzesniewskiego wszedł Grzyb.

62. indywidualna akcja Bały, który minął dwóch obrońców i bramkarza. Gdy miał już strzelać poslizgnął sie i szansa została stracona.

65. strzał Grzyba z 25 metrów obok bramki.

66. żółta kartka dla Grzyba za faul na Mikulenasa.

68. zmiana w Ruchu. Za Sierkę wszedł Marian Janoszka, który na stadione GKS został przywitany oklaskami.

70. zmiana w Ruchu. Za Jarosza wszedł Jaromin

71. groźna akcja gospodarzy. Z woleja strzelał Kubisz, ale piłka poszybowała minimalnie nad bramkę

72. po podaniu Mikulenasa sam na sam z Przewoźnikiem znalazł się Kubisz. Z 11 metrów trafił w Przewoźnika.

73. groźnie pod bramką gospodarzy. Ładne uderzenie Oprzondka z 20 metrów broni Lech

79. po strzale Grzyba piłka trafiła do Janoszki. Były gracz GKS nie potrafił jednak pokonać Lecha będąc z nim sam na sam

81. 3:0 kontratak katowiczan. Najpierw sytuacji sam na sam nie wykorzystał Mikulenas, Ale do obitej piłki doszedł Bojkarski, który skierował piłkę do pustej bramki.

86. po błędzie Przewoźnika w dobrej sytuacji znalazł się Mikulenas.Jego strzał z lini pola karnego był jednak minimalnie niecelny.90. sedzia przedłużył drugą połowę o dwie minuty

Katowiczanie zasłużenie wygrali. Byli zespołem zdecydowanie lepszym, przez całe spotkanie mieli zdecydowaną przewagę. w pierwszej połowie radzionkowianie dzięki agresywnej postawie potrafili powstrzymać ataki gospodarzy, choc mieli też wiele szczęscia gdy po strzale Swierczewskiego piłkę z pustej b ramki wybił Jarosz.

Po przewie przewaga gospodarzy przynisoła efakt, w postacvi trzech goli. Zwycięstwo gospodarzy mogło być jeszcze bardziej okazałe, bo obrona Ruchu spisywała się fatalnie. Doskonale jednak bronił Przewoźnik.