Relacja minuta po minucie

Odra Wodzisław - Górnik Zabrze 0:0. Sobota, godz. 15.30, Wodzisław, stadion ul. Bogumińska. SKŁADY. ODRA: Mariusz Pawełek - Mirosław Staniek Ż, Marcin Malinowski, Piotr Sowisz, Marcin Staniek (46. Przemysław Pluta) - Paweł Sibik, Paweł Adamczyk, Rafał Ruta, Piotr Kus (46. Grzegorz Kolisz) - Michał Chałbiński (77. Bartłomiej Socha), Grzegorz Rasiak. GÓRNIK: Andrzej Bledzewski - Robert Kolasa, Grzegorz Lekki, Tomasz Prasnal Ż - Michał Probierz, Rafał Kocyba, Maciej Krzętowski (77. Jacek Wisniewski), Adam Kompała Ż, Dalibor Możanic Ż (46. Daniel Kołodziejski) - Piotr Gierczak (66. Tomasz Sobczak Ż), Shingayi Kaondera Ż, CZ. WIDZÓW: 4000. SĘDZIUJE: Mirosław Ryszka (Warszawa).
Górnik potrzebuje punktów, my też chcemy wygrać. Będzie ostra walka, co nie znaczy, że po meczu ze swoimi przyjaciółmi z Zabrza nie wypijemy po szklaneczce piwa -powiedział nam przed meczem Edward Socha, menedżer Odry, a przed laty piłkarz zabrzańskiego klubu. Odra zagra bez kontuzjowanego Jacka Matyji i Grzegorza Tomali oraz pauzującego za żółte kartki Artura Kosciuka. Górnik w najmocniejszym zestawieniu. Zabrzanie nie wygrali z Odrą trzech ostatnich ligowych spotkań: dwie wygrane wodzisławian i remis. Po raz ostatni Górnik pokonał Odrę we wrześniu 1998 roku, a było to na stadionie w Wodzisławiu. Ciekawe jak będzie dzisiaj.

1.-zaczyna Odra

8. - żółta kartka dla Adama Kompały za strzał po gwizdku sędziego

10.- pierwszy strzał na bramkę. Piłka po uderzeniu z woleja Kaondery przechodzi obok bramki gospodarzy

13.- żółta kartka dla Mirosława Stańka po faulu na Kaonderze

Na razie dużo ostrej gry i walka głównie środku pola.

19. - ładne dośrodkowanie Rasiaka z prawej strony. Piłka po strzale głową Sowisza przechodzi obok bramki Bledzewskiego

23. - pierwszy celny strzał w spotkaniu. Po uderzeniu Ruty z półobrotu piłkę z problemami broni bramkarz Górnika

24. - żółta kartka dla Kaondery za faul na Malinowskim

27. - żółta kartka dla Możanicia za faul na Sibiku

30. - piłka po strzale Ruty z 16 metrów przechodzi nad bramką gosci

34. - groźna akcja Górnika. Kaondera zagrywa do Gierczaka, a ten strzela minimalnie obok bramki Pawełka

43. - fatalny błąd Marcina Stańka, który podaje piłkę do Kaondery. Piłkarz z Zimbabwe pociągnął kilkadziesiąt metrów na bramkę Odry i zagrał do Gierczaka. Napastnik Górnika, mimo że minął już Pawełka, nie zdołał strzelić celnie na bramkę Odry

45. - strzał głową Sowisza przechodzi obok bramki zabrzan

Podsumowanie I połowy: mimo, że piłkarze obu zespołów mocną się starają, dużo biegają i walczą to nie ma z tego zbyt wiele pożytku. W ciągu 45 minut kibice widzieli tylko jeden celny strzał na bramkę. Jest za to dużo fauli i ostrej gry (Odra 11 fauli, Górnik 17). W I połowie sędzia pokazał już 4 żółte kartki

46. - zmiany w obu zespołach. W Odrze Przemysław Pluta wchodzi za Marcina Stańka, a Grzegorz Kolisz za Piotr Kusia. W Górniku Daniel Kołodziejski zmienia Dalibora Możanicia

48. - groźne dośrodkowanie Sibika, po którym Prasnal wybija piłkę na rzut rożny

53. - rajd Kolasy prawą stroną boiska. Piłka po strzale obrońcy Górnika przechodzi nad bramką Pawełka

54. - w odpowiedzi rajd Sibika. Jego uderzenie zza pola karnego ląduje na poprzeczce bramki zabrzan

59. - Bledzewski ma sporo kłopotów ze strzałem Sibika

62. - problematyczna czerwona kartka dla Kaondery. Napastnik Górnika sfaulował wprawdzie Plutę, ale nie kwalifikowało się to do wyrzucenia go z boiska

65. - Bledzewski broni w sytuacji sam na sam z Rasiakiem

66. - zmiana w Górniku: za Gierczaka wchodzi Tomasz Sobczak

75. - zmiana w Górniku: Jacek Wiśniewski za Krzętowskiego

76. - żółta kartka dla Sobczaka za faul na Stańku

77. - zmiana w Odrze: Bartłomiej Socha za Chałbińskiego

Brzydki mecz z dużą iloscią fauli i złośliwych zagrań.

86. - żółta kartka dla Prasnala za faul na Rasiaku

87. - żółta kartka dla Daniela Kołodziejskiego za faul na Sibiku

PODSUMOWANIE MECZU: W derbowym spotkaniu nie zabrakło tylko walki i kartek. Mało za to było gry i ciekawych akcji. Przez 90 minut kibice zobaczyli tylko trzy celne strzały na bramkę. Z remisu dużo bardziej zadowoleni są piłkarze Górnika. - Punkt zdobyty na tak gorącym terenie jak Wodzisław bardzo nas cieszy, tym bardziej, że przez ponad 30 minut gralismy przecież w dziesiątkę - mówił po meczu Antoni Piechniczek, trener-koordynator Górnika.