Relacja minuta po minucie

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 2:1 (0:0). Sobota, 28.10.2000, godz. 14.00, stadion przy ul. Oporowskiej. BRAMKI: Janus (55. z karnego), Stokowiec (64.) - Grzybowski(85. z karnego). SKŁADY. ŚLĄSK: Pyskaty Ż - Sadzawicki, Milewski, Janus - Nowakowski Ż (80. Wasilewski), Jawny, Stokowiec Ż, Stolarz (75. Kowalczyk), Lato - Włodarczyk, Nazaruk. ZAGŁĘBIE: Mioduszewski Ż - Radżius CZ, Żuraw, Bubnowicz - Manuszewski, Krzyżanowski (68. Pasik), Lewandowski, Podbrożny (83. Kowalski), Szewczyk - Dobi (64. Grzybowski), Klimek Ż. SĘDZIA: Zbigniew Marczyk z Piły. Widzów: 4 tys.

Mecz rozpoczął Śląsk.

W pierwszych minutach oba zespoly grają bardzo zachowawczo. Gra koncentruje się na środku boiska.

12 minuta - po błędzie Jerzego Podbrożnego piłkę przechwycił Michał Stolarz, który szybko podał do Sławomira Nazaruka. Ten nie opanował w dobrej sytuacji piłki.

Po 20 minutach wyrównanej gry przewagę uzyskuje Zagłębie. Po rzucie rożnym piłka trafia do Podbrożnego, który z 18 metrów mocno strzela nad poprzeczką.To pierwsza, groźna akcja piłkarzy z Lubina.

25 minuta - żółta kartka dla Radżiusa za faul na Lacie.

27 minuta - najgroźniejsza akcja Śląska. W zamieszaniu podbramkowym do górnej piłki wystartowali jednocześnie Włodarczyk i Mioduszewski. Szybszy był bramkarz Zagłębia

Spotkanie jak na derby przystało jest bardzo zacięte, ale jak na razie żadna ze stron nie potrafi uzyskać przewagi.

33 minuta - świetna okazja dla Śląska. Błąd Radżiusa przed polem karnym. Piłka trafia do Stokowca, który strzela w prawy róg bramki Zagłębia. Mioduszewski wybija piłkę na róg. To pierwszy strzał w światło bramki w całym spotkaniu.

34 minuta - kontra Zagłębia. Bardzo dobre dośrodkowanie Manuszewskiego z prawej strony boiska przecina stoper Milewski.

40 minuta - popisowa akcja dwójki Stokowiec - Stolarz. Niestety uderzenie tego pierwszego z około 15 metrów przelatuje nad poprzeczką.

44 minuta - rajd Włodarczyka po prawej stronie boiska i mocne przerzucenie piłki na lewa stronę. Do piłki dochodzi Lato i od razu uderza. Strzał z 12 metrów znakomicie broni Mioduszewski.

Przewaga Śląska.

45 minuta - z 20 metrów Włodarczyk strzela nad lewym okienkiem bramki Zagłębia

Koniec pierwszej połowy.

Przez pierwsze 20 minut meczu gra koncentrowała się na środku boiska. Żadna ze stronie potrafiła uzyskać przewagi i stworzyć sobie dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Dla obu zespołów ważniejsze od uzyskania bramki, było nie stracenie jej. Dopiero w końcówce Śląsk odważył się na bardziej otwartą grę, w wyniku czego stworzył kilka dogodnych sytuacji. Bramki jednak nie zdobył

Początek drugiej połowy. Zaczęło Zagłębie.

Na boisku nie dzieje się nic ciekawego. Obraz gry przypomina pierwsze minuty meczu. Gra koncentruje się na środku boiska.

52 minuta - żółta karta dla Stokowca za faul na Lewandowskim

GOOOOOOOOOOL DLA ŚLĄSKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

55 minuta - na środku boiska piłkę traci Krzyżanowski. Szybkie podanie od Stolarza do Włodarczyka. Napastnik Śląska faulowany w polu karnym przez Mioduszewskiego. Arbiter wskazuje na karny . Żółta karta dla Mioduszewskiego.

Do wykonania rzutu karnego szykuje się Marcin Janus. Kibice wstają z miejsc. Pewny strzał i Mioduszewski jest bez szans.

Zagłębie atakuje, ale Śląsk bardzo mądrze się broni. Akcje lubinian rozbijane są na 30-40 metrze przed bramką Pyskatego.

GOOOOOOL DLA ŚLĄSKA!!!!!

64 minuta - przy narożniku pola karnego Żuraw fauluje Nowakowskiego. Gdy piłkarze Zagłębia ustawiają mur, Stokowiec sprytnie strzela. Piłka ląduje w lewym narożniku zaskoczonego Mioduszewskiego.

Zmiana Grzybowski za Dobiego.

67 minuta - indywidualna akcja Włodarczyka, który jest przewracany na polu karnym. Ewidentny rzut karny. Sedzia każe grać dalej.

68 minuta - Pasik za Krzyżanowskiego

69 minuta - Radżius łapie za koszulkę Nazaruka. Sędzia daje mu druga żółtą kartkę i w efekcie czerwona.

71 minuta - do opuszczonej przez Mioduszewskiego bramki strzela z 14 metrów Nazaruk, ale piłkę z linii pola karnego wybija Żuraw.

74 minuta - żółta kartka dla Nowakowskiego za faul na Pasiku.

75 minuta - zmiana w Śląsku. Maciej Kowalczyk zmienia Michała Stolarza.

W tej samej minucie szybka kontra Śląska i sam na sam z Mioduszewskim jest Nazaruk. Wypuszcza sobie jednak piłkę za daleko i bramkarz Zagłębie ja łapie.

80 minuta - zmiana w Śląsku, za Nowakowskiego wchodzi Wasilewski.

83 minuta - za Podbrożnego w Zagłębiu wchodzi Ireneusz Kowalski, który jeszcze w tym sezonie grał w Śląsku. Trybuny głośno buczą...

GOOOOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA!!!!!

85 minuta - fatalne zagranie wrocławskich obrońców. Milewski traci piłkę po podaniu Janusa. Przejmuje ja Klimek, który jest łapany przez Milewskiego za koszulkę. Karny. Pewnym strzelcem jest Grzybowski.

86 minuta - żółta kartka dla Klimka za zagranie reką.

90 minuta - dokładna centra Wasilewskiego i Nazuruk strzela z półobrotu z około 13 metrów przed bramka Zagłębia. Piłka minimalnie mija słupek.

Sędzia przedłuża grę o 3 minuty i daję żółtą kartę za opóźnianie gry Pyskatemu

KONIEC SPOTKANIA!!!!! ZWYCIĘSTWO ŚLĄSKA NAD ZAGŁĘBIEM 2:1.

PODSUMOWANIE MECZU: Śląsk wygrał jak najbardziej zasłużenie, będąc drużyną zdecydowanie lepszą, szczególnie w II połowie, od wyżej notowanego Zagłębia. W tej części meczu stworzył sobie wiele sytuacji bramkowych, ale wykorzystał tylko te po stałych fragmentach gry. Końcówka była niespodziewana i dramatyczna. Śląsk grając w przewadze tylko się bronił przed atakami, grającego w dziesiątkę, Zagłębia. Komplet punktów pozostał jednak we Wrocławiu.