Relacja minuta po minucie

Hoop Polonia Warszawa - Widzew Łódź 3:1 (0:1). Sobota 28 X 2000, godz. 13.00, stadion przy ul. Konwiktorskiej. BRAMKI: Scherfchen (55.), Kiełbowicz (70.), Kaliszan (87.) - Poskus (40.) SKŁADY. POLONIA: Mariusz Liberda - Tomas Żvirgżdauskas Ż, Mariusz Malinowski, Marcin Kuś (59. Tomasz Ciesielski) - Igor Gołaszewski, Arkadiusz Kaliszan Ż, Maciej Scherfchen Ż, Paweł Kaczorowski, Tomasz Kiełbowicz - Kamil Jakubiak (46. Mateusz Bartczak), Emmanuel Olisadebe (89. Łukasz Adamski). WIDZEW: Sławomir Olszewski - Rafał Pawlak, Przemysław Urbaniak, Maciej Stolarczyk Ż (64. Tomasz Augustyniak), Mirosław Szymkowiak Ż, Adam Kryger, Rafał Kaczmarczyk Ż, Sławomir Gula (72. Marcin Janeczko), Kenneth Karlsen, Vidar Evensen, Robertas Poskus. SĘDZIUJE Andrzej Należnik z Katowic. WIDZÓW: 2 tys

Po raz pierwszy w polskiej lidze zagrają Norwegowie. Kenneth Karlsen i Vidar Evensen wyszli na boisko w drużynie Widzewa. Są wypożyczeni do łódzkiego zespołu do końca rundy jesiennej. Polonia gra osłabiona. Na trybunach siedzą: Tomasz Wieszczycki, Maciej Bykowski, Arkadiusz Bąk.

3 minuta - faul Maciej Scherchena na Rafale Kaczmarczyku. Polonista zostaje ukarany żółtą kartką

6 minuta - faul Mirosława Szymkowiaka na Marcinie Kusiu. Żółta kartka dla widzewiaka.

Przez dziesięć minut dwa brutalne faule i jeden, niecelny strzał Olisadebe.

Mecz walki. Mało akcji, dużo zamieszania. Częściej na połowie Widzewa przebywają piłkarze Polonii. Nie stworzyli jak dotąd groźnej akcji.

19. minuta - Maciej Stolarczyk zniesiony z boiska. Starł się z Arkadiuszem Kaliszanem faulu jednak nie było

22. minuta - Kontratak Widzewa. Trzech piłkarzy gości przeciw Mariuszowi Malinowskiemu i Mariuszowi Liberdzie. Kaczmarczyk wycofał jednak piłkę do nadbiegającego Szymkowiaka. Tego ubiegł Kaliszan.

23 minuta - szybka odpowiedź Polonii. Na polu karnym "Widzewa piłkę piętą do Kamila Jakubiaka zagrywa Igor Gołaszewski. Jakubiak ma przed sobą bramkarza. Strzela niecelnie.

25 minuta - Tomasz Kiełbowicz zagrywa na pole karne. Jakubiak strzela głową obok słupka bramki Widzewa.

28.minuta - Bardzo ładną akcję z własnej połowy wyprowadza Paweł Kaczorowski. Podaje do stojącego w polu karnym Jakubiaka. Ten nie przejmuje piłki. Jakubiak gubi się w tym meczu i nie jest tak groźny jak dwa tygodnie temu w spotkaniu z Radzionkowem.

Minęło pół godziny gry. Lekka przewaga Polonii. Norwegowie w Widzewie grają solidnie, ale jeszcze się niczym nie wyróżniają.

31. minuta - żółta kartka dla Kaliszana. Sfaulował w środku pola Robertasa Poskusa.

34. minuta - strzał Tomasza Kiełbowicz z rzutu wolnego z prawej strony boiska. Piłka mija poprzeczkę.

35. minuta - Mecz jest nadal ostry. Faulowany Kaliszan leży minutę na boisku. Sędzia nie odgwizdał faulu.

38.minuta - Najlepsza akcja meczu, choć wynikła z fatalnego błędu Stolarczyka. Obrońcę Widzewa minął Gołaszewski. Wbiegł na pole karne. Wycofał do Jakubiaka, ten jednak strzelił lekko tak, że Olszewski obronił i wybił piłkę na róg.

38.minuta - rzut rożny. Piłkę po zagraniu Kaczorowskiego wybija Olszewski. Pusta bramka. Z 20 metrów strzela Scherchen obok bramki.

40.minuta - GOOOOOL dla Widzewa. Kontra łodzian. Sławomir Gula biegnie sam lewą stroną. Oddaje piłkę do Poskusa. Ten z pięciu metrów strzela lobując wychodzącego z bramki Liberdę.

42. minuta - żółta kartka dla Stolarczyka. Fauluje Jakubiaka.

43.minuta - nieporozumienie w obronie Widzewie, po zagraniu z prawej strony Kiełbowicza. Piłka omal nie wtoczyła się do bramki łodzian.

44. minuta - Olszewski wygrał pojedynek z Gołaszewskim

Koniec pierwszej połowy

PODSUMOWANIE I POŁOWY: Polonia miała przez cały mecz przewagę, ale przegrywa. Być może na złe wyszły gospodarzom kolejne eksperymenty w składzie, choć od dawna nie grający Gołaszewski jest najlepszym zawodnikom na boisku. Widzew głównie się broni. Wychodzi mu to bardzo dobrze, bo w wysokiej formie jest Olszewski.

46. minuta - zmiana w Polonii. Bardzo słabo grającego Jakubiaka zastępuje Mateusz Bartczak. Widzew rozpoczyna drugą połowę w tym samym ustawieniu, co pierwszą.

47. minuta - strzał Adama Krygera z 20 metrów. Metr nad poprzeczką.

50. Katastrofalny błąd Mariusza Malinowskiego. Ostatni obrońca Polonii oddał piłkę Rafałowi Pawlakowi. Piłkarz Widzewa wychodzi na pozycję sam na sam z Liberdą. Fatalnie przestrzelił, gdy już był na polu karnym.

51. minuta - żółta kartka dla Kaczmarczyka. Fauluje Kiełbowicza.

53. minuta - żółta kartka dla Żvirgżdauskasa. Fauluje Krygera.

Przy obu faulach było dużo krzyku, interwencje lekarzy ale piłkarze faulowani szybko wrócili na boisko.

54. minuta kontra Widzewa. Poskus z pięciu metrów nad poprzeczką.

55.minuta GOOOOOOL dla Polonii. Maciej Scherchen strzela z 25 metrów. Piłka odbija się od obrońcy Widzewa i wpada obok zaskoczonego Olszewskiego.

58. minuta - strzał Kaliszana z pola karnego ociera się o poprzeczkę bramki Widzewa.

59. minuta - zmiana w Polonii. Tomasz Ciesielski wchodzi za Marcina Kusia.

64. minuta - zmiana w Widzewie. Schodzi Maciej Stolarczyk. Wchodzi Tomasz Augustyniak.

70. minuta - GOOOOOL dla Polonii. Rzut wolny wykonuje Tomasz Kiełbowicz. Strzela, piłka odbija się od słupka i wpada do bramki. Błąd Olszewskiego, który w ogóle nie zareagował na strzał. Prawdopodobnie źle też ustawił mur.

72. minuta - zmiana w Widzewie. Za Gulę wchodzi Marcin Janeczko.

74. minuta - Długie podanie Malinowskiego. Wychodzi do niego Olisadebe. Znalazłby się na pozycji sam na sam z bramkarzem Widzewa, ale sędzia asystent pokazuje, że napastnik Polonii jest na spalonym.

77. minuta - Rzut rożny Widzewa. Główkuje Vidar Evensen, ale niecelnie.

79. minuta - kontra Polonii wyprowadzona przez Kaczorowskiego i zakończona niecelnym strzałem Olisadebe. 21-letni napastnik reprezentacji Polski gra bardzo słabo. Jest niewidoczny.

Polonia przyśpieszyła grę. Dwukrotnie obrońcy Widzewa mając na plecach piłkarzy Polonii muszą wybijać piłkę na róg.

83. - Bardzo dobre podanie Kaczorowskiego do Gołaszewskiego. Ten drugi jest już sam przed bramkarzem Widzewa. Strzela mu w nogi.

84. zmiana w Widzewie. Urbaniak schodzi. Wchodzi Marcin Morawski.

85. minuta - żółta kartka dla Bartczka za faul na Krygerze.

87. minuta - GOOOOL dla Polonii. Bramkę zdobywa Arkadiusz Kaliszan po podaniu Igora Gołaszewskiego.

89. minuta - zmiana w Polonii: Emmanuela Olisadebe zastępuje Łukasz Adamski.

Koniec meczu.

PODSUMOWANIE MECZU:

Polonia odniosła szczęśliwe zwycięstwo. Przegrywając 0:1, strzeliła dwa gole po rykoszetach i objęła prowadzenie. Trzecią bramkę uzyskała tuż przed końcem spotkania. Zespół Dariusza Wdowczyka udowodnił, że nawet bez takich piłkarzy jak Wieszczycki, Bąk, Bykowski potrafi sobie poradzić. Wydarzeniem meczu był debiut w polskiej lidze norweskich piłkarzy. Jak na pierwszy mecz w zupełnie innej lidze obaj piłkarz Evelsen i Karlsen spisali się nie najgorzej.