Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ruch Radzionków - Stomil Olsztyn 0:0

Słaba skuteczność piłkarzy Ruchu i świetna dyspozycja bramkarza Stomilu Andrzeja Krzyształowicza sprawiły, że radzionkowianie zremisowali 0:0 z drużyną z Olsztyna. - Największą lukę mamy w ataku - powiedział po meczu Jan Pietryga, trener Ruchu

Ruch przerwał w meczu ze Stomilem fatalną passę trzech kolejnych porażek, wygrać jednak nie zdołał. Goście w całym meczu nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę Jarosława Przewoźnika.

Gra przeważnie toczyła się na połowie Stomilu. Niestety, z przewagi niewiele wynikało. Kolejne strzały gospodarzy były najczęściej niecelne. - Szukamy napastnika, ale nie rodzą się oni na pieńku - podkreślał trener Ruchu. W Ruchu debiutowali w sobotę Wojciech Górski i Mieczysław Agafon. Pierwszy trafił do Radzionkowa z Zagłębia Lubin, a Agafon ostatnio grał w Orlenie Płock. Obaj byli wyróżniającymi się piłkarzami Ruchu. - Od razu dobrze dopasowali się do drużyny. Przez cały mecz walczyli i nie odpuszczali. Widać jednak było, że długo nie grali. Z każdym następnym meczem powinno być coraz lepiej - ocenił nowych piłkarzy Pietryga.

Gracz meczu

Andrzej Krzyształowicz

Bramkarz Stomilu sprawił sobie prezent na 30. urodziny. To dzięki jego świetnej dyspozycji Stomil zremisował, zdobywając tym samym 1 punkt.

Ruch - Stomil

17 strzały 4

6 celne 0

9 rożne 0

17 faule 20

2 spalone 2

2 żółte kartki 4

0 czerwone 1

Widzów 3 tys.

Ruch: Przewoźnik - Szymiński, Wilk, Wrześniewski Ż - Myszor, Madej, Sierka, Górski Ż, Agafon (74 Kosmel) - Jarosz (81. Cegiełka), Waluś (46. Janoszka).

Stomil: Krzyształowicz - Treściński, Lenart (49. Matuk), Januszewski - Kościuczuk, Szwed, Holc, Marzec Ż (61. Kwiatkowski Ż), Siniczyn ŻCZ - Kowalczyk (84. Hamlet), Sawicki.