Relacja minuta po minucie

Widzew Łódź - Odra Wodzisław 4:1 (4:1). 22 października 2000, Łódź, stadion Widzewa. BRAMKI: 0:1 - Sibik (5, karny). 1:1 - Poskus (15). 2:1 - Pawlak (37). 3:1 - Pawlak (38). 4:1 - Poskus (45). SKŁADY. WIDZEW: Marcin Ludwikowski - Tomasz Augustyniak, Przemysław Urbaniak, Andrzej Michalczuk - Marcin Janeczko (82 Chiemeze Chioma), Adam Kryger, Rafał Pawlak, Rafał Kaczmarczyk, Sławomir Gula (76 Szymon Pińkowski) - Marcin Morawski, Robertas Poskus (89 Michał Stasiak). ODRA: Grzegorz Tomala - Piotr Sowisz (46 Rafał Ruta), Artur Kościuk, Piotr Jegor, Mirosław Staniek (46 Przemysław Pluta) - Paweł Sibik, Marcin Malinowski, Damian Augustyniak (46 Marcin Staniek), Paweł Adamczyk - Grzegorz Rasiak, Michał Chałbiński. WIDZÓW: 8 tys. SĘDZIUJE: Piotr Wieczerzak (Kraków). Żółta kartka: Ludwikowski, Gula (Widzew), Mirosław Staniek, Kościuk (Odra).

Mecz jest jednym z elementów obchodów 90-lecia klubu. Na stadionie zjawiło się więcej kibiców niż zwykle, a to dlatego że zaraz po meczu pierwszoligowców na boisko wyjdą wszystkie gwiazdy w historii klubu, m.in. Boniek, Koniarek, Czerwiec, Smolarek, Wójcicki, Młynarczyk, Citko. Trenerami drużyn gwiazd będą Franciszek Smuda i Leszek Jezierski. Poza tym wstęp na oba mecze kosztuje zaledwie 10 zł, a więc trzy razy mniej niż na dotychczasowe spotkania ligowe.

Po długiej przerwie spowodowanej kontuzją w kadrze łodzian pojawił się Maciej Stolarczyk.

5 min - rzut karny dla Odry po faulu Ludwikowskiego na Sowiszu.

GOOOL!

5 min - skutecznym egzekutorem jedenastki był Sibik.

12 min - po błędzie Jegora, który źle przyjął piłkę w polu karnym, Morawski strzelił z ostrego kąta, ale Tomala obronił.

14 min - Morawski uderzył z 16 m, ale w nogi obrońcy.

Łodzianie mają przewagę, atakują, ale nie mogą przebić się przez obronę Odry.

Wciąż przybywa kibiców. Jest ich już ponad osiem tysięcy. Takiej frekwencji (oprócz meczu reprezentacji z Białorusią) na stadionie Widzewa w tym sezonie jeszcze nie było.

GOOOL!

15 min - Janeczko uciekł prawą stroną do linii końcowej, dośrodkował po ziemi, a Poskus z bliska wepchnął piłkę do siatki.

18 min - żółta kartka dla Stańka za faul na Poskusie, a kilkadziesiąt sekund wcześniej po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kaczmarczyka, Michalczuk strzelił z bliska, ale w Stańka. Dobitka głową Krygera padła łupem Damiana Augustyniaka.

21 min - po dośrodkowaniu Janeczki z prawej strony Poskus nie trafił w bramkę z 5 metrów.

25 min - po rzucie wolnym dla Odry z prawej strony pola karnego głową strzelał Staniek, ale zamiast do siatki trafił w głowę Michalczuka.

Po okresie przewagi widzewiacy cofnęli się i czekają na rywali na swojej połowie. Odra próbuje atakować, ale czyni to nieskutecznie. Wśród gospodarzy najaktywniejszy jest Poskus.

GOOOL!

37 min - widzewiacy krótko rozegrali rzut wolny, Kaczmarczyk wrzucił piłkę w pole karne, Poskus zgrał głową do Pawlaka, który w sytuacji sam na sam strzelił po ziemi obok bramkarza.

GOOOL!

38 min - pierwsza akcja po wznowieniu gry przyniosła bramkę. Po rzucie wolnym Kaczmarczyka z lewej strony pola karnego, Pawlak przedłużył lot głową piłki i ta wpadła w tzw. długi róg bramki.

GOOOL!

45 min - gol padł po znakomitej kontrze Widzewa; Gula przejął piłkę na własnej połowie, przebiegł 40 metrów, zagrał do stojącego przed polem karnym Poskusa, ten przyjął piłkę na pierś i natychmiast uderzył z powietrza trafiając w górny róg.

Przerwa. Widzewiacy rozpoczęli nieciekawie, ale po niespodziewanie straconej bramce z minuty na minutę ich przewaga była wyraźniejsza. Gospodarze zagrali z niespotykaną dotąd ambicją. w drużynie gospodarzy właściwie nie było słabych punktów. Odra była znacznie wolniejsza od rywala, co powodowało, że jej piłkarze przegrywali większość pojedynków jeden na jeden.

Rozpoczęła się druga połowa. Zmiany w Odrze. Za Damiana Augustyniaka wchodzi Marcin Staniek, za Piotra Sowisza Rafał Ruta oraz za Mirosława Stańka Przemysław Pluta.

46 min - Pawlak znalazł się w sytuacji sam na sam, ale z ostrego kąta trafił w boczną siatkę.

56 min - Kaczmarczyk podał prostopadle do Pawlaka, który wyszedł na czystą pozycję, jednak źle przyjął piłkę i nic nie wyszło z dobrze zapowiadającej się akcji.

60 min - żółta kartka dla Kościuka za faul na Morawskim.

67 min - żółta kartka dla Guli.

76 min - zmiana w Widzewie. Za Gulę wszedł Szymon Pińkowski.

77 min - groźnie strzelał Rasiak, ale obok spojenia słupka z poprzeczką.

80 min - Pińkowski minął dwóch obrońców, wyszedł na czystą pozycję, ale kopnął zbyt lekko, w dodatku w ręce bramkarza.

81 min - Pluta dośrodkował z prawej strony w pole karne, skąd Ruta kopnął z woleja nad poprzeczką.

82 min - zmiana w Widzewie. za Jeneczkę wszedł Chiemeze Chioma.

87 min - Kaczmarczyk dośrodkował z prawej strony do Chiomy, a ten strzelił z ośmiu metrów wprost w bramkarza.

89 min - zmiana w Widzewie. Stasiak wszedł za Poskusa.

90 min - Kryger dośrodkował do Pawlaka, ten zgrał do Chiomy, który niepotrzebnie zwlekał z oddaniem strzału.