Relacja minuta po minucie

Orlen Płock - Amica Wronki 2:6 (1:2). 21 października, Płock, stadion przy ul. Łukasiewicza, godz 17.30. BRAMKI: Nosal(4. min), Bocian(86. min) - Orlen; Kryszałowicz(20. min), Król (32. min, 70. min, 91. min), Kukiełka (64. min), Dawidowski(92. min) - Amica. SKŁADY. ORLEN: Krupski, Bocian, Jurkowski, Wojnecki, Pastuszka(46. min Geworgian), Romuzga, Sobolewski, Dąbrowski(74. min - Miąszkiewicz), Popiela(78. min - Łobodziński), Nosal, Saganowski. AMICA: Mielcarz, Bosacki(46. min Zieńczuk), Bajor (33. min Jackiewicz), Dudka, Sokołowski, Biliński, Kukiełka, Sobociński, Dawidowski, Kryszałowicz(82. min - Piskuła), Król. SĘDZIUJE: Piotr Swięs (Katowice). WIDZÓW: 2000.
1. min - Mecz rozpoczynają Grzegorz Król i Paweł Kryszałowicz.

3. min - Pierwsza groźna akcja dla Amiki, z 22 m bezpośrednio z rzutu wolnego strzela Mariusz Kukiełka, ale dobrze ustawiony Jarosław Krupski pewnie łapie piłkę.

4. min - GOOOOL DLA ORLENU. Po rajdzie lewą stroną boiska Jacka Dąbrowskiego i dośrodkowaniu na pole karne, obrońcy Amiki nie potrafią wybić piłki. Wydawało się, że futbolówkę złapie jeszcze Maciej Mielcarz, ale jak spod ziemi wyrósł przed nim Mariusz Nosal. Podobnie jak w Chorzowie napastnik Orlenu spokojnie wykorzystał nieporozumienie w szeregach gości i z bliska wpakował piłkę do siatki.

Po stracie bramki obraz gry nie ulega zmianie. Cały czas mecz toczy się z lekką przewagą gospodarzy, ale każde ofensywne wyjście wronczan jest bardzo groźne.

20. min - GOOOOL DLA AMIKI. Szarżującego Krzyszałowicza powstrzymali płoccy obrońcy, wybijając piłkę na róg. Z Kornera świetnie zacentrował Radosław Biliński. Jerzy Wojnecki spóźnił się z interwencją i Kryszałowicz pewnie głową strzelił do bramki.

23. min - Z 13 metrów z ostrego kąta strzela Dąbrowski, a piłka szybuje tuż obok spojenia słupka z poprzeczką.

27. min - Do dośrodkowania na polu karnym Amiki skakali razem Nosal i Marek Bajor. W starciu ucierpiał obrońca gości , który już nie pojawił się na boisku.

32. min - GOOOL DLA AMIKI. Już drugi rzut wolny wykonywany przez zawodników Adama Majewskiego prawie z tego samego miejsca na boisku - lekko z prawej strony i około 22 metrów od bramki Orlenu. Znów świetnym strzałem popisał się Kryszałowicz. Krupski wyciągnął się w bramce, ale nie zdołał sięgnąć piłki. Ta odbiła się od poprzeczki i wylądowała za jego plecami, ale jeszcze przed linią bramkową. Formalności dopełnił Król.

33. min - Zmiana w Amice. Za Bajora, któremu nie udało się powstrzymać krwotoku z nosa wchodzi Dariusz Jackiewicz.

36. min - Żółta kartka dla Bartosza Jurkowskiego za faul na Radosławie Bilińskim.

39. min - Z wolnego centruje Biliński. Król szczupakiem strzela obok bramki.

42. min - Dobre podanie Macieja Pastuszki, ale po strzale Dąbrowskiego piłka wychodzi poza boisko.

45. min - Sędzia przedłuża pierwszą połowę o 3 minuty.

PODSUMOWANIE I POŁOWY: Po pierwszych minutach wydawało się, że płocczanie powtórzą sukces sprzed kilku tygodni, kiedy wyeliminowali Amikę z rozgrywek o Puchar Polski. Nafciarze jednak zbytnio się odsłonili i mieli duże problemy z powstrzymywaniem żywiołowych akcji Sobocińskiego, Kryszałowicza i Króla. Przy straconych bramkach defensorzy Orlenu wykazali się niespotykaną bezradnością. Praktycznie nie przeszkadzali gościom w strzelaniu goli.

46. min - Zmiany w obu zespołach. Za Pastuszkę wchodzi Wahan Geworgian, a za Bosackiego Marek Zieńczuk.

49. min - Krupski instynktownie odbija strzał Sobocińskiego.

54. min - Żółta kartka dla Wojneckiego za faul na Sobocińskim.

57. min - Żółta kartka dla Jackiewicza za faul na Radosławie Sobolewskim.

61. min - Ładna centra Jarosława Popieli kończy się niecelną główką Saganowskiego.

64. min - GOOOOL DLA AMIKI. Do strzelonej w pole karne piłki ruszyli jednocześnie Krupski i Sobociński. Płocki bramkarz zdołał odbić piłkę, a po chwili Sobociński padł na murawę. Zdaniem sędziego był to rzut karny, a Krupski został ukarany żółtą kartką. Jedenastkę pewnie na gola zamienił Kukiełka.

67. min - Mielcarz z trudem przeniósł nad poprzeczką piłkę po główce Popieli.

70. min - Kryszałowicz ograł Pawła Bociana, a potem idealnie wyłożył piłkę Królowi. Przy strzale napastnika Amiki, Krupski był już bezradny.

74. min - Zmiana w Orlenie. Miąszkiewicz wchodzi za Dąbrowskiego.

77. min - Kryszałowicz ograł na własnej połowie Wojneckiego, a potem przebiegł z piłką przez połówkę Orlenu choć był ciągnięty za koszulkę przez Romuzgę. Na koniec kapitan Amiki przegrał pojedynek sam na sam z Krupskim.

78. min - Zmiana w Orlenie za Popielę wchodzi Wojciech Łobodziński.

79. min - Miąszkiewicz krótko odegrał z wolnego do Sobolewskiego, który potężnie huknął w ręce bramkarza.

82. min - Za Kryszałowicza wchodzi Krzysztof Piskuła.

86. min - GOOOOL DLA ORLENU. Dariusz Dudka fauluje w polu karnym Sobolewskiego i jest rzut karny dla gospodarzy. Bramkę strzela Bocian.

91. min - GOOOOL DLA AMIKI. Świetnie Jackiewicz wypuszcza Zieńczuka. Ten wykłada Królowi, który strzela swoją trzecią bramkę w tym meczu.

92. min - GOOOOL DLA AMIKI. Po indywidualnej akcji Dawidowski zmieścił piłkę między słupkiem a bramkarzem Orlenu.

93. min - KONIEC MECZU.

PODSUMOWANIE MECZU: W drugiej połowie najpierw pogubił się sędzia, który bardzo słabo prowadził zawody wprowadzając w poczynania piłkarzy obu drużyn niepotrzebną nerwowość, co nie sprzyjało nafciarzom, którzy w destrukcji zaczęli grać jeszcze bardziej katastrofalnie niż w pierwszej połowie. Po spotkaniu trener Orlenu Albin Mikulski już po raz drugi w tym sezonie oddał się do dyspozycji zarządu. Natomiast Sędzia Piotr Święs przez obserwatora Romana Walczaka z Łodzi dostał ocenę dostateczną.