Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Relacja minuta po minucie

Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - Polonia Warszawa 0:0. Sobota, godz. 14.00, stadion w Grodzisku Wielkopolskim. SKŁADY. GROCLIN: Dariusz Brzostowski - Igor Kozioł, Douda Camara, Rafał Witkowski Ż, Mariusz Lewandowski Ż - Piotr Piechniak, Jacek Kacprzak, Tomasz Rybarczyk, Bogdan Prusek - Krzysztof Kłosiński Ż, Maciej Nuckowski Ż (80. Andrzej Janeczek). POLONIA: Mariusz Liberda - Marcin Kuś Ż, Tomasz Wieszczycki, Tomasz Ciesielski - Mateusz Bartczak (67. Igor Gołaszewski), Arkadiusz Kaliszan Ż, Maciej Scherfchen Ż (46. Emmanuel Ekwueme), Arkadiusz Bąk Ż, Tomasz Kiełbowicz - Emmanuel Olisadebe, Kamil Jakubiak (61. Maciej Bykowski). SĘDZIA: Tomasz Mikulski (Lublin). WIDZÓW: 3 tysiące.
Nieoficjalnie mówi się, że pojedynek z Polonią to ostatnia szansa dla trenera Janusza Białka. Czy piłkarze z Grodziska zagrają tak, aby pomóc swojemu trenerowi? Trener Janusz Białek jest konsekwentny. W bramce wystawił wychowanka klubu, Dariusz Brzostowskiego. Na ławce rezerwowych siedzi Krzysztof Kotorowski, do którego Białek miał tydzień temu pretensje za mecz w Wodzisławiu. W ataku Polonii znów gra Jakubiak, który tydzień temu zdobył dwa gole w swoim debiucie I-ligowym.

9. min - bardzo groźna akcja Polonii. Dośrodkowywał z lewej strony Kiełbowicz, głową próbował uderzać Jakubiak, ale w ostatniej chwili obrońcy wybili piłkę na rzut rożny.

10. min - na początku przewagę mieli zawodnicy Dyskobolii, ale po kilku minutach Polonia opanowała sytuację i przejęła inicjatywę.

10. min - pierwsza żółta kartka. Ukarany został Scherfchen za faul na Kłosińskim

17. min - Polonia wyprowadziła doskonały kontratak. Olisadebe podał na prawą stronę do Bartczak, a ten natychmiast zagrał na pole karne. Tam najwyżej wyskoczył Kiełbowicz, jego strzał odbił Brzostowski, dobijał Jakubiak, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

21. min - żółta kartka dla Lewandowskiego za faul na Bartczaku.

26. min - Jakubiak zagrał do Bąka, który uprzedził Brzostowskiego, jednak nie trafił w bramkę.

28. min - przewaga mistrzów Polski jest wyraźna. Dyskoboli nie oddała jeszcze żadnego celnego strzału na bramkę Liberdy.

30. min - zza pola karnego uderzał Scherfchen, jednak kilka metrów obok bramki Groclinu.

31. min - wspaniała szansa dla Dyskobolii. Z lewej strony podawał Kacprzak, głową strzelał Kłosiński. Ku rozpaczy kibiców piłka trafiła w słupek bramki Polonii, a później złapał ją Liberda.

33. min - sędzia ukarał dwóch zawodników Polonii żółtymi kartkami. Kuś dostał kartkę za faul, a Bąk za dyskusje z arbitrem.

35. min - Polonia gra bardzo brutalnie. Piłkarze tego klubu faulowali już dziesięć razy, podczas gdy gracze Dyskobolii - zaledwie pięć. Na czerwoną kartkę pracuje Scherfchen. Trener Dariusz Wdowczyk najprawdopodobniej będzie zmuszony ściągnąć go z boiska.

37. min - ogromne pretensje do arbitra ma trener Polonii Dariusz Wdowczyk. Sędzia przekazał mu, że jeżeli się nie uspokoi, zostanie odesłany na trybuny.

41. min - pierwszy celny strzał Dyskobolii w meczu. Uderzał Lewandowski, jednak z 40 metrów trudno zaskoczyć Liberdę.

43. min - potężne uderzenie z rzutu wolnego Lewandowskiego, jednak w środek bramki i Liberda wybił piłkę na róg.

koniec pierwszej połowy.

PODSUMOWANIE I POŁOWY: Kibice w Grodzisku oglądają słabe spotkanie. Piłkarze z Grodziska grają bardzo ambitnie, co oznacza, że zależy im na tym, aby trenerem w dalszym ciągu był Janusz Białek. Rozczarowuje natomiast Polonia, która nastawiła się na grę z kontrataku. Dzisiaj obchodzony jest Światowy Dzień Fair Play. Niestety, piłkarze Polonii pierwsze 45 min uczcili go brutalną grą i słusznie zostali ukarani trzema żółtymi kartkami.

46. min - drugą połowę rozpoczyna Dyskobolia. Trener Wdowczyk dokonał spodziewanej zmiany: za Scherfchena wszedł Ekwueme.

50. min - w polu karnym szarżował Olisadebe, ale Brzostowski złapał piłkę po jego uderzeniu. W odpowiedzi z linii pola karnego strzelał Nuckowski, jednak w boczną siatkę.

51. min - Nuckowski ukarany żółtą kartką za faul na Ciesielskim.

57. min - Olisadebe powinien strzelić bramkę dla Polonii. Był sam przed bramkarzem Dyskobolii. Przerzucił nad nim piłkę, ale wracający Kozioł wybił futbolówkę na róg z linii bramkowej.

58. min - tym razem w polu karnym strzelał Kłosiński, ale minimalnie obok słupka bramki Polonii.

61. min - zmiana w Polonii: Bykowski zastąpił Jakubiaka.

63. min - w drugiej połowie mecz jest bardzo emocjonujący i zdecydowanie ciekawszy niż w pierwszej połowie. Tym razem strzelał Prusek, ale w ostatniej chwili został zablokowany.

67. min - zmiana w Polonii: Bartczaka zastąpił Gołaszewski.

73. min - żółta kartka dla Kaliszana za faul na Nuckowskim.76. min - Kuś został uderzony przed polem karnym łokciem w twarz. Gospodarze jednak kontynuowali akcję. Camara wbiegał w pole karne, ale Wieszczycki wybił mu piłkę spod nóg.

77. min - kwadrans drugiej połowy był bardzo dobry w wykonaniu obu zespołów. Od 60 min tempo meczu jednak znów spadło.

80. min - pierwsza zmiana w Groclinie: Nuckowskiego zastąpił Janeczek. Piechaniak został przesunięty do ataku, a Janeczek zajął jego miejsce na prawej stronie pomocy.

82. min - kontratak wyprowadzał Olisadebe, ale na środku boiska został powstrzymany przez Witkowskiego. Obrońca Groclinu ujrzał żółtą kartkę.

86. min - w żółtych kartkach jest już remis. Za dyskusje z arbitrem ukarany został Kłosiński.

88. min - fantastyczna szansa dla Groclinu. Z lewej strony dośrodkował Prusek, piłka przeleciała nad głową Liberdy. Z woleja uderzył Kłosiński, ale trafił w słupek bramki Polonii.

sędzia dolicza do regulaminowego czasu gry cztery minuty.

KONIEC MECZU.

PODSUMOWANIE MECZU: Czy remis pozwoli uratować posadę trenerowi Januszowi Białkowi? Na pewno gospodarze mieli więcej dogodnych sytuacji - dwukrotnie trafili w słupek bramki Polonii. Mistrzowie Polski z pewnością zawiedli.