Relacja minuta po minucie

Stomil Olsztyn - Zagłębie Lubin 1:3 (0:3). Sobota godz. 14.00, Olsztyn, stadion przy al. Piłsudskiego 69A. BRAMKI: 0:1 - Podbrożny (po podaniu Klimka), 0:2 - Podbrożny (po podaniu Manuszewskiego), 0:3 Klimek (38. po akcji indywidualnej). SKŁADY. STOMIL: Krzyształowicz - Lenart, Januszewski, Kosciuczuk - Tresciński, Wysocki (26. Kowalczyk Ż), Holc, Siniczyn, Orliński Ż (80. Salami) - Matys (62. Hamlet), Sawicki. ZAGŁĘBIE: Mioduszewski - Bubnowicz, Żuraw, Adamski - Szewczyk, Manuszewski, Podbrożny, Lewandowski, Krzyżanowski (67. Kowlaski) - Klimek (87. Dobi), Grzybowski. WIDZÓW: 4000
Przed rozpoczęciem spotkania na rozgrzewce kontuzji uległ olsztyński obrońca Andrzej Biedrzycki. W wyjściowej jedenastce zastąpił go Mariusz Wysocki.

2 min GOOOOOOL dla Zagłębia !!! Arkadiusz Klimek ograł Januszewskiego, podał w pole karne do Podbrożnego, ten z 4 metrów zdobywa gola !

4 min GOOOOOOL dla Zagłębia !!! !!! !!! Ponownie Jerzy Podbrożny po dośrodkowaniu Manuszewskiego !!!

9 min Pierwsza odpowiedz Stomilu. Wysocki próbował zaskoczyć Mioduszewskiego strzałem z daleka, ale strzelił niecelnie.

15 min Andrzej Krzyształowicz wyłapuje piłkę poza polem karnym. Sędzia dyktuje rzut wolny wykonuje Podbrożny. Piłka odbija się od głowy któregoś z olsztyńskich obrońców i trafia boza boisko.

Zagłębie kontroluje grę na boisku. Stomil gra słabo i nieciekawie.

25 min Arkadiusz Klimek z przed pola karnego próbował zaskoczyć silnym strzałem Andrzeja Krzyształowicza. Piłka minęła prawy słupek bramki Stomilu.

26 min Zmiana w barwach Stomilu. Boisko opuszcza Mariusz Wysocki, a w jego miejsce wchodzi Krzysztof Kowalczyk.

29 min Piotr Orliński sprytnie podał do Macieja Sawickiego. Były zawodnik Legii próbował dwukrotnie pokonać bramkarza Roberta Mioduszewskiego, jednak zawodnik z Lubina okazał się lepszy.

30 min Indywidualna akcja Piotra Matysa. Olsztyński zawodnik strzela z 15 metrów, ale doskonale broni Robert Mioduszewski.

31 min Rzut rożny dla Stomilu wykonuje Piotr Orliński, ale zawodnikom Stomilu nie udało się zdobyć upragnionego gola.

35 min Dynamiczna akcja Zagłębia. Zbigniew Grzybowski podaje sprytnie do Arkadiusza Klimka, ale jego strzał fantastycznie broni Krzyształowicz.

38 min GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla Zagłębia !!! Arkadiusz Klimek przebiegł z piłką pół boiska, mijając wszystkich zawodników Stomilu włącznie z bramkarzem, strzelając do pustej bramki !!!

Olsztyńscy kibice skandują nazwisko zdobywcy bramki !!!

45 min Rzut wolny dla Stomilu. Daniel Trescinski strzela tuz obok lewego słupka bramki Mioduszewskiego.

Koniec I połowy...

48 min GOOOOOOOOL dla Stomilu !!!!!! Ręką w polu karnym zagrał Bubnowicz - sędzia odgwizdał jedenastkę... którą na bramkę zamienił Paweł Holc !!

Gra obu jedenastek bardzo ożywiła się. Stomil przeprowadza liczne akcje, które mogą zakończyć się zdobyciem kolejnych bramek. Zagłębie gra mądrze w obronie wyprowadzając niebezpieczne kontry.

62 min Zmiana w barwach Stomilu. Boisko opuszcza Piotr Matys, a w jego miejsce wchodzi Austin Hamlet.

Gra obydwu jedenastek uspokoiła się. Na boisku optyczną przewagę mają zawodnicy Zagłębia.

64 min Piotr Orliński ukarany żółtą kartką za faul na Krzyżanowskim.

67 min Krzysztof Kowalczyk zagrywa do Piotra Orlińskiego, ten strzela niecelnie z dystansu.

67 min Zmiana w barwach Zagłębia. Boisko opuszcza Jarosław Krzyżanowski, a w jego miejsce wchodzi Ireneusz Kowalski.

68 min Jerzy Podbrożny próbował zaskoczyć Andrzeja Krzyształowicza po podaniu MAnuszewskiego.

70 min Austin Hamlet strzałem z 20 metrów próbował zaskoczyć Roberta Mioduszewskiego.

72 min Andriej Siniczyn słabym strzałem nie zaskoczył Roberta Mioduszewskiego.

77 min Austin Hamlet oddaje strzał na bramkę gości, ale piłkę przejmują obrońcy Zagłębia.

80 min Zmiana w barwach Stomilu. Boisko opuszcza Piotr Orliński, a w jego miejsce wchodzi Abel Salami.

87 min Zmiana w barwach Zagłębia. Boisko opuszcza Arkadiusz Klimek, a w jego miejsce wchodzi Dobi.

Kibice Stomilu żegnają Arkadiusza Klimka krzycząc: Aaaaaareeeeeeeeek, Aaaaaaaaaareeeeeeeek !!!

Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania część kibiców opuszcza stadion.